Trwa ładowanie...

Dziewczynki nie muszą być mądre. Tak wynika z podręcznika zatwierdzonego przez MEN

Dopiero co do sieci trafiły oburzające porady dla dziewczynek, jak się zachować, gdy są molestowane. Teraz Anja Rubik publikuje fragment podręcznika wychowania do życia w rodzinie. Wynika z niego, że dziewczynki… nie muszą być mądre.

Share
Dziewczynki nie muszą być mądre. Tak wynika z podręcznika zatwierdzonego przez MEN
Źródło: East News
d16suaz

"Kończę i cieszę się, że nie jestem podobna do brata. Chociaż Adam z dużym nosem, odstającymi uszami i krzywymi nogami całkiem nieźle wygląda. Bo jest chłopakiem, a chłopakom, jak mówi mój tata, nie uroda jest potrzebna, tylko spryt, siła i intelekt. Wiem, co to spryt, siła, tylko nie bardzo rozumiem, co to jest ten intelekt!" – czytamy we fragmencie podręcznika zatwierdzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, z którego uczą się dzieci. Pokazała go Anja Rubik, która sama niedawno wydała poradnik "SEXEDPL".

Modelka wstawiła zdjęcie tekstu po tym, jak zobaczyła, co czytają ośmioklasiści. Chodzi o porady dla dziewczynek, jak powiedzieć "nie", gdy są molestowane. Najpierw na Twitterze upubliczniła je internautka, dzisiaj mówi o nich cała Polska. "Przede wszystkim potraktuj [molestującego] z szacunkiem. (…) W żadnym wypadku nie bądź niegrzeczna, nie okazuj niesmaku: poniżysz i zranisz go" – radził autor "Życia na maksa". Rubik skomentowała to krótko: "WTF???".

W komentarzach pod tekstem z podręcznika zatwierdzonego przez MEN również zawrzało. "Masakra", "Ciekawe jaka by była afera, gdyby zamieniono role", "A ja się zastanawiam czy miał intelekt ten kto to napisał", "Bzdurne i nieprawdopodobne", "Ciekawa jestem, co według taty potrzebują dziewczyny /kobiety?", "Faktycznie, komu miałoby zależeć na tym by dziewczynki, a później kobiety wierzyły, że są silne, mądre, zaradne?! Lepiej, żeby bite, molestowane i gwałcone nadal w milczeniu wierzyły, ze to ich wina!!!!" – czytamy. Niestety, trudno się z tym nie zgodzić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d16suaz

Podziel się opinią

Share
d16suaz
d16suaz