Elektroniczna niania. Pomoc dla młodych rodziców

Elektroniczna niania. Pomoc dla młodych rodziców

Elektroniczna niania pomoże w opiece nad maluchem
Elektroniczna niania pomoże w opiece nad maluchem
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
17.03.2021 15:27

Pierwsze miesiące świeżo upieczonych rodziców nie należą do najprostszych. Trudno jest mieć dziecko cały czas na oku i nie zawalić przy tym większości domowych obowiązków. Na szczęście z pomocą przychodzi elektroniczna niania.

To urządzenie nie tylko pozwoli ci mieć dziecko na oku, ale dodatkowo wyposażono je w kilka praktycznych funkcji, które przydadzą się nie tylko przy sprawdzaniu, czy pociecha śpi grzecznie.

Odrobina spokoju po ciężkim dniu

Dziecięca drzemka w ciągu dnia to czas, w którym rodzice mogą odetchnąć spokojnie. By przebiegała ona bez zakłóceń, a rodzice nie musieli martwić się o swoją pociechę, warto postawić na solidny odbiornik, który powiadomi cię, gdy coś jest nie tak.

Dobry zasięg bez zakłóceń

Większość urządzeń składa się z dwóch części – nadajnika, który należy umieścić możliwie jak najbliżej dziecka, oraz odbiornika, który będzie ci towarzyszyć podczas codziennych prac. Te natomiast dzielimy na dwa rodzaje. Nianie analogowe mają o wiele większy zasięg, jednak sygnał jest podatny na zakłócenia. Nianie cyfrowe cechują się mniejszym zasięgiem, jednak przekazywany sygnał jest zdecydowanie bardziej czysty.

Jeśli więc mieszkasz w dużym domu lub chcesz korzystać z niani wychodząc na zewnątrz, musisz zwrócić uwagę na możliwie jak największy zasięg niani. Z drugiej strony jeśli mieszkasz w rejonie gęsto zaludnionym, możesz odbierać sygnały z innych urządzeń – tu lepiej sprawdzi się model cyfrowy, który zapewni ci stałe połączenie bez przeszkód.

Dla osób, które chcą mieć jeszcze większy wgląd w to, co robi pociecha, przygotowano nianię z kamerą. Dzięki niej możesz stwierdzić, czy maluch przebudził się z popołudniowej drzemki, czy potrzebuje twojej uwagi lub pomocy. Jeżeli potrzebujesz niani, która rejestruje obraz również nocą, postaw na model z kamerą na podczerwień. W przeciwnym wypadku możesz liczyć jedynie na funkcje głosowe.

Zadbaj o udogodnienia

Wiele dostępnych na rynku niań ma funkcje aktywacji głosem. Urządzenie pozostaje uśpione do czasu, aż dziecko się nie przebudzi i nie zacznie płakać. Oczywiście taką funkcję można wyłączyć, decydując się na sygnał ciągły, jednak urządzenie będzie wtedy pobierać znacznie więcej energii.

Część niań ma również na wyposażeniu moduł monitorowania oddechu, który należy położyć pod materacem. Przyda się szczególnie rodzicom dzieci, u których lekarz stwierdził bezdechy nocne. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość sygnału zwrotnego. Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której nie możesz przyjść na zawołanie dziecka, na przykład będąc pod prysznicem lub gotując, możesz włączyć głośnik i uspokoić słownie dziecko, które potrzebuje uwagi.

Elektroniczna niania to świetne rozwiązanie la rodziców małych dzieci, ale również i starszych pociech, którzy pracują zdalnie. Dzięki niej możesz mieć pewność, że dziecko śpi bezpiecznie i nie potrzebuje twojej pomocy. To jedno z urządzeń, które będzie w stanie zapewnić nieco spokoju młodym rodzicom.