Słodycze: ciastka, ciasta i czekolada
Brak: szczęścia i energii
Niepohamowana ochota na słodycze oznacza, że brakuje ci energii i szczęścia. Cukier doskonale oszukuje nasz mózg, a w organizmie zwiększa się w ten sposób poziom serotoniny. Ten tzw. hormon szczęścia pełni funkcję neuroprzekaźnika i odpowiada za poprawne funkcjonowanie układu pokarmowego i nerwowego. Reguluje apetyt, sen i sprawia, że czujemy się zrelaksowani i wypoczęci. Co więcej serotonina reguluje także ciśnienie krwi. To tłumaczy dlaczego kobiety sięgają po czekoladę w trakcie menstruacji.
Jeżeli uważamy się za szczęśliwe osoby i nadal sięgamy po produkty bogate w cukier, powinniśmy zwrócić uwagę na nasz styl życia. Niewyspanie, przewlekły stres w pracy i zbyt dużo obowiązków może być tego przyczyną. Niedobory serotoniny to nie tylko huśtawka nastroju, ale też większa skłonność do agresji, lęków i depresji.
Najszybszym i najzdrowszym sposobem na szybkie uzupełnienie niedoborów serotoniny jest wysiłek fizyczny, ale też udane życie seksualne. Seks zwiększa poziom tego hormonu w organizmie nawet o 200 proc..