UrodaFerulowe szaleństwo

Ferulowe szaleństwo

29.08.2014 09:25, aktualizacja: 01.09.2014 10:28

Rozjaśnia przebarwienia i zapobiega powstawaniu plam na skórze. Jest silnym antyoksydantem, który opóźnia fotostarzenie. Chroni komórkowe DNA, ma właściwości antynowotworowe. Mowa o kwasie ferulowym – składniku preparatów kosmetycznych nowej generacji, który staje się hitem profesjonalnej pielęgnacji.

Rozjaśnia przebarwienia i zapobiega powstawaniu plam na skórze. Jest silnym antyoksydantem, który opóźnia fotostarzenie. Chroni komórkowe DNA, ma właściwości antynowotworowe. Mowa o kwasie ferulowym – składniku preparatów kosmetycznych nowej generacji, który staje się hitem profesjonalnej pielęgnacji.

Badacze są zgodni – ze wszystkich czynników zewnętrznych, które fatalnie wpływają na kondycję skóry, najniebezpieczniejsze i najbardziej „skuteczne” w swoim destrukcyjnym działaniu jest słońce. Powoduje fotostarzenie, czyli przyspiesza starzenie skóry i jest przyczyną przebarwień.
– Słońce to taki czynnik, którego nie jesteśmy w stanie całkowicie się pozbyć. Możemy go unikać, ale pamiętajmy, że działa na naszą skórę cały rok, nawet wtedy, gdy jesteśmy na spacerze, w drodze do pracy, w samochodzie czy biurze, bo dla szkodliwych promieni słonecznych szyba nie jest żadną przeszkodą – mówi dr Agnieszka Bliżanowska, specjalista dermatolog i ekspert medycyny estetycznej.
Chronimy się co prawda filtrami , ale według badań taka ochrona zabezpiecza nas przed wolnymi rodnikami tylko w 55 proc.
Okazuje się, że możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo, stosując kwas ferulowy. To tarcza ochronna przeciwko zniszczeniom, jakie wywołują promienie UV i, co bardzo ważne, substancja, która pomaga odrobić straty poniesione w dotychczasowych starciach ze słońcem.

Co potrafi kwas ferulowy?

Po pierwsze chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Kwas ferulowy absorbuje część promieniowania słonecznego, dzięki niemu naturalna protekcja skóry wzrasta ośmiokrotnie. – To silny antyoksydant, który tworzy tarczę obronną przed wolnymi rodnikami, atakującymi skórę wystawianą często na słońce. Wolne rodniki, uszkadzając włókna kolagenowe, prowadzą do utraty jędrności, powstawania zmarszczek, czyli przyspieszonego starzenia się skóry – wyjaśnia dr Bliżanowska.

Badania wykazały, że ferulowa ochrona zapobiega także zmianom komórkowym zachodzącym głęboko w skórze, w tym mutacji komórkowego DNA. Słowem, kwas ferulowy nie tylko chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem się, ale także działa antynowotworowo.

A co z przebarwieniami?
Kolejna właściwość kwasu ferulowego to kontrolowanie aktywności tyrozynazy, enzymu uczestniczącego w procesie powstawania barwnika skóry (melanogenezy). Kwas hamuje proces nadprodukcji melaniny, czyli nie dopuszcza do powstawania przebarwień, a jednocześnie rozjaśnia plamy i plamki, które już się pojawiły na twarzy.

Razem mogą więcej

Kwas ferulowy ma świetne wyniki w działaniu z innymi składnikami takimi, jak: witamina C, E i floretyna. – Dzięki połączeniu substancje mają silniejsze i skuteczniejsze działanie, niż każda z osobna – wyjaśnia ekspert. I tak witamina C w połączeniu z kwasem stabilizuje się i wolniej utlenia, a jednocześnie wpływa wzmacniająco na działanie kwasu ferulowego. Podobne działanie zaobserwowano w przypadku floretyny (flawonoid, silny antyoksydant), badania kliniczne potwierdziły, że preparaty z dodatkiem floretyny, witaminy C i kwasu ferulowego odwracają oznaki przedwczesnego starzenia się skóry.

(gabi/mtr), kobieta.wp.pl

ZOBACZ TAKŻE:

POLECAMY: