FitnessĆwiczeniaJoga nago - sposób na zdrowie i urodę?

Joga nago - sposób na zdrowie i urodę?

Joga nago - sposób na zdrowie i urodę?
tynka
17.01.2011 11:15, aktualizacja: 17.01.2011 12:15

Joga nago jest coraz bardziej popularna w USA. Co przyciąga ludzi na te zajęcia? Dlaczego wolą ćwiczyć bez ubrania. Dla mnie jest to tajemnica, ale może wy macie jakieś doświadczenia w takim medytowaniu. Czy joga nago daje lepsze rezultaty niż joga w wygodnych ciuszkach?

Jak wygląda joga nogo?

Zajęcia odbywają się, jak sama nazwa wskazuje, nago. Można uczęszczać do grupy, w której znajdują się osoby tylko jednej płci lub wybrać zajęcia koedukacyjne. Organizuje się także specjalne lekcje dla homoseksualistów.

Dlaczego joga nago?

Twierdzi się, że dzięki odrzuceniu wszelkich zasłon ciała, człowiek zaczyna w pełni akceptować siebie, to jak wygląda, jaki jest. Podobno zwiększa się również intymna więź z innymi osobami na sali. Joga nago to podobno świetna zabawa i doskonały trening. Chyba bardzo ważnym argumentem za zajęciami nago, jest jednak fakt, że przyciągają do szkół wielu klientów.

Czy joga nago to dobry pomysł?

Możecie mnie nazwać pruderyjną, ale ten pomysł jednak mi się nie podoba. Wyobraźcie sobie pot spływający z nagich ciał prosto na matę, obok której leży równie zapocona mata ćwiczącego towarzysza. Może gdyby jeszcze był jak Apollo, ale nie oszukujmy się, Amerykanie tak nie wyglądają. A co z seksualną energią unoszącą się wokół? Wątpię żeby panowie mogli się skoncentrować na oddechu.

A co Ty myślisz o zajęciach jogi nago?

Źródło artykułu:WP Kobieta