Francuski szyk w dodatkach – nie tylko czarne rękawiczki

Francuski styl to nie tylko beret, spódnica w groszki i czarne szpilki – tu liczą się proste, ale niekoniecznie zwyczajne formy, szlachetna linia, przemyślana całość. Tu nie ma efektownej biżuterii czy błyszczących dodatków. Jak urozmaicić garderobę szykownymi dodatkami? Oto nasze inspiracje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francuski styl to minimalizm, kobiecość i kilka pięknych dodatków
Francuski styl to minimalizm, kobiecość i kilka pięknych dodatków (Fotolia)
WP

Efektowne zestawienie – lakierowana skóra i faktura

Klasyczna kopertówka to elegancki dodatek, który nosimy nie tylko do sukienki wieczorowej, ale i eleganckiego płaszcza. Do wielu z nich możemy spokojnie doczepić modny łańcuszek, aby ożywić strój – z tym jednak warto uważać, aby całość nie stała się przesadzona. Francuski styl podkreśla kobiecość, ale nigdy jej nie tłumi. Detale uzupełniają całość.

Francuskie, klasyczne dodatki zdobią kobiety na całym świecie od wielu lat. Proste formy, ale wyrafinowane linie. Mało dodatków, sporo kobiecych akcentów i fasonów podkreślających naturalną, kobiecą sylwetkę bez idealizacji. Kobiece sukienki z podkreśloną talią, beret i lakierowane szpilki to klasyczne przykłady dodatków we francuskim stylu, ale jest ich więcej. Są na ogół mniej charakterystyczne i nie zawsze mają motyw z wieżą Eiffla, ale są gustowne i zawsze stylowe.

WP

Zgrabna torebka w doskonałym kształcie

Najlepszym wyborem dla eleganckiej kobiety w kategorii torebek będzie kuferek. Ten lekko rozszerzający się ku dołowi kształt torebki jest foremny i równocześnie pakowny. Kobieta, która chętne nosi torebkę na ramieniu, doceni jej optymalny kształt i uniwersalność oraz możliwość noszenia w ręce.

Funkcjonalne dodatki w dobrym stylu? Jak to pogodzić?

Najtrudniej dobrać odpowiednie dodatki, zamiast rzeczy typowo funkcjonalnych. Nawet najpiękniejszy strój może popsuć nieestetyczna torba na laptopa, którą warto zamienić w solidną, elegancką i wytrzymałą skórzaną. Taka* torba na laptopa* także doskonale spełni swoją funkcję, ale i będzie lepiej się prezentować na ważnym spotkaniu.

WP

Eleganckie etui na opakowania

Jednym z najbardziej eleganckich dodatków, o których rzadko pamiętamy, jest papierośnica. O ile do palenia papierosów zdecydowanie nie namawiamy, to zdajemy sobie sprawę z tego, że ukrycie paczki papierosów to czasami kwestia wizerunku. A staromodne papierośnice to wyjątkowy i bardzo elegancki dodatek. Jeszcze kilka dekad temu dodatek papierosa do kobiecej stylizacji uchodził za elegancki. Papierośnice lub skórzane etui na papierosy, które znaleźliśmy, doskonale wpisują się w elegancki styl.

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP