ModaGdzie elegancki mężczyzna nosi portfel?

Gdzie elegancki mężczyzna nosi portfel?

Gdzie elegancki mężczyzna nosi portfel?
Źródło zdjęć: © flickr.com | cinefil_

07.12.2017 11:59, aktual.: 08.12.2017 16:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Portfel należy mieć przy sobie, a elegancki mężczyzna nie nosi plecaka czy torby na takie okazje jak uroczysta kolacja, bankiet czy wyjście do opery. Jaki portfel elegant nosi w marynarce? Jaki wybrać i na co zwrócić uwagę? Nasze porady i propozycje.

Portfel do marynarki dla eleganta – dyskretny i funkcjonalny

Męski portfel powinien być prosty i nie mieć za dużo zbędnej zawartości. Wielu mężczyzn doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kieszenie wypchane za dużym portfelem wyglądają wyjątkowo nieestetycznie i zniekształcają sylwetkę. Teczka, elegancka torba lub plecak to opcja do pracy, na uczelnię, na niezobowiązujące wyjście na miasto, ale nie do eleganckiej restauracji.

Najlepiej trzymać go w wewnętrznej kieszeni marynarki. Najlepiej, jeśli portfel do marynarki jest płaski i można go swobodnie wyjąć z kieszeni, czyli musi być od kieszeni węższy i mniejszy.

Portfel do spodni i marynarki – najlepszy wybór

Jednym z najpopularniejszych modeli portfeli męskich są składane portfele bez zapięcia lub z delikatnym zatrzaskiem. Liczba przegródek jest kwestią indywidualnych preferencji, warto jednak ograniczyć je do koniecznego minimum. Większe wyjście nie wymaga najczęściej wielu kart, grubego pliku banknotów czy niezliczonych kart lojalnościowych, dlatego małe, płaskie portfele ze skóry sprawdzają się doskonale.

Męski portfel najczęściej nie jest ozdobny, tu dopuszczalny jest szew zewnętrzny wykonany kontrastowym kolorem nici i ewentualne dyskretne logo markowego produktu w formie nabijki lub tłoczenia.

Portfel bez kieszeni na bilon – co z drobnymi na parkomat i szatnię?

Męski portfel do spodni i marynarki może mieć kieszonkę na monety, ale jak najmniejszą. Dobrze, jeśli w ogóle jej nie ma, a kilka monet znajduje się w kieszeni ubrań. Z tą uwagą, że nie powinno ich być dużo.

Są reguły, które nakazują, aby eleganckie spodnie miały puste kieszenie. Dotyczy to przedmiotów, które będą widocznie odkształcać materiał spodni lub marynarki, dlatego kilka monet bez problemu może się w nich znaleźć. To samo dotyczy poszczególnych kieszeni marynarki. Ewentualne, schowane w nich przedmioty mają być całkowicie niewidoczne. Jednym z miejsc, gdzie można schować portfel, jest tylna kieszonka w spodniach, ale to mniej formalne rozwiązanie.

Na ekskluzywny prezent – piękny, męski portfel

Jednym z pomysłów na prezent z "wysokiej półki" to elegancki portfel. W naszym zestawieniu to większy od pozostałych model, więc warto starannie przemyśleć, aby nie okazał się za duży.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także