Trwa ładowanie...

George i Charlotte wrócili do szkoły. Czeka ich pracowity rok

Książę William i księżna Kate, jak większość rodziców, odetchnęli z ulgą. Szkoła wróciła do normalnego, stacjonarnego nauczania, więc dwoje najstarszych dzieci wraca do nauki. George zaczyna trzecią klasę, Charlotte – pierwszą. Czego będą się uczyć?

Share
George i Charlotte zaczęli kolejny rok w Thomas’s Battersea
George i Charlotte zaczęli kolejny rok w Thomas’s BatterseaŹródło: Getty Images
d30u25s

Książę George i księżniczka Charlotte, dzieci Kate i Williama, wrócili do tradycyjnej szkoły. Maluchy uczęszczają do prestiżowej, prywatnej szkoły Thomas’s Battersea w Londynie, niedaleko Pałacu Kensington.

Prestiżowa podstawówka George'a i Charlotte

George zaczął trzecią klasę, co oznacza, że ma już za sobą nauczanie początkowe. Od tego roku podział na przedmioty jest szerszy. Książę będzie uczył się angielskiego, matematyki, historii, nauk ścisłych. Oprócz tego czekają go zajęcia z francuskiego, religioznawstwo, informatyka, sztuka i wf.

Wychowanie fizyczne jest bardzo ważnym elementem angielskiej edukacji. George będzie kontynuował naukę baletu i grę w piłkę nożną. Będzie też mógł przygotowywać się do biegów przełajowych, a jeśli znajdzie czas na rozwijanie talentów artystycznych, w grę wchodzą dalsze zajęcia z gry na gitarze i członkostwo w szkolnym chórze.

d30u25s

Pięcioletnia Charlotte zaczyna pierwszą klasę, więc jej program nauczania będzie obejmował podstawy: pisanie, czytanie, matematykę plus oczywiście zajęcia sportowe i artystyczne.

Szkoła, którą wybrali Kate i William, jest jedną z bardziej prestiżowych, koedukacyjnych placówek w Londynie. Chodzą do niej dzieci dyplomatów, polityków i gwiazd, a czesne wynosi 10 000 dolarów za semestr dla Georga i 8500 za semestr dla Charlotte.

Praca u rodziny królewskiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d30u25s

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30u25s
d30u25s