ycipk-u4u7so
Ludzie

Google ulega weganom. Zmienia emotikony, mogące kogoś urazić

Po komentarzach anonimowych użytkowników w sieci, Google postanowiło wprowadzić zmiany w emotikonach, używanych w najnowszym systemie Android.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Google ulega weganom. Zmienia emotikony, mogące kogoś urazić
(twitter.com)
ycipk-u4u7so

Opinia anonima na temat emoji brzmi: „Grecka sałatka zawiera jajko na twardo. Chciał(a)bym zasugerować, że powinno być zastąpione plastrem ogórka lub czymś innym”. Google wzięło to sobie do serca. Na tyle, że postanowiło przeprojektować emotikonkę. Tę i kilka innych.

Zmieniła to Jennifer Daniel, managerka do spraw artystycznych w zakresie zadowolenia użytkowników z wyglądu grafik w Google (to chyba najdokładniejsze tłumaczenie jej stanowiska - UX-Art Manager of the Expression design team at Google). Firma kładzie duży nacisk na dopasowanie się do jak największej grupy odbiorców i dostosowywanie standardów do obecnych trendów. A w skrócie – dba, by detale nikogo nie raziły po oczach.

Najnowszy system operacyjny od Google, Android P, w swojej wersji testowej uwzględnił kilka sugestii użytkowników, dotyczących emoji. Przede wszystkim wychodzi naprzeciw weganom i usuwa jajko na twardo z grafiki sałatki.

Kolejne zmiany, to ugrzecznienie emotikony ze złą kozą – stanie się mniej opętana, a także rozchmurzenie ospałego żółwia, który według projektantki wymagał przytulenia. Z kolei buźka z różnymi rozmiarami oczu, potrzebowała przeciwlękowych pigułek.

Emoji kupy najwyraźniej nikogo nie razi, bo zostaje w zasobie grafik.

ycipk-u4u7so

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-u4u7so