Trwa ładowanie...
d3gxx7y
Ludzie

Google ulega weganom. Zmienia emotikony, mogące kogoś urazić

Po komentarzach anonimowych użytkowników w sieci, Google postanowiło wprowadzić zmiany w emotikonach, używanych w najnowszym systemie Android.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Google ulega weganom. Zmienia emotikony, mogące kogoś urazić
(twitter.com)
d3gxx7y

Opinia anonima na temat emoji brzmi: „Grecka sałatka zawiera jajko na twardo. Chciał(a)bym zasugerować, że powinno być zastąpione plastrem ogórka lub czymś innym”. Google wzięło to sobie do serca. Na tyle, że postanowiło przeprojektować emotikonkę. Tę i kilka innych.

Zmieniła to Jennifer Daniel, managerka do spraw artystycznych w zakresie zadowolenia użytkowników z wyglądu grafik w Google (to chyba najdokładniejsze tłumaczenie jej stanowiska - UX-Art Manager of the Expression design team at Google). Firma kładzie duży nacisk na dopasowanie się do jak największej grupy odbiorców i dostosowywanie standardów do obecnych trendów. A w skrócie – dba, by detale nikogo nie raziły po oczach.

Najnowszy system operacyjny od Google, Android P, w swojej wersji testowej uwzględnił kilka sugestii użytkowników, dotyczących emoji. Przede wszystkim wychodzi naprzeciw weganom i usuwa jajko na twardo z grafiki sałatki.

Kolejne zmiany, to ugrzecznienie emotikony ze złą kozą – stanie się mniej opętana, a także rozchmurzenie ospałego żółwia, który według projektantki wymagał przytulenia. Z kolei buźka z różnymi rozmiarami oczu, potrzebowała przeciwlękowych pigułek.

Emoji kupy najwyraźniej nikogo nie razi, bo zostaje w zasobie grafik.

d3gxx7y

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gxx7y

Podziel się opinią

Share

d3gxx7y

d3gxx7y