Jak ugotować flaki?
Flaki to potrawa, obok której trudno przejść obojętnie. Jedni zachwycają się ich smakiem i aromatem, podczas gdy inni traktują je jako zło konieczne i nie wyobrażają sobie, że mogliby ich chociażby skosztować (kontrowersje wywołuje fakt podrobów, na bazie których przygotowuje się danie). Mimo tego, że wegetariańskie dania cieszą się coraz większą popularnością, to wydaje się, że w pewnych sytuacjach, nie można zastąpić talerza gorących flaczków kotletami z soi.
26.05.2011 | aktual.: 27.05.2011 01:20
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Zupa flaczki
Tak jak każda potrawa o długiej tradycji przyrządzania, tak i ta była wielokrotnie unowocześniania. Z tego względu możemy spotkać się z przepisami na flaczki z boczniaków, flaczki jarskie bądź flaczki z drobiu bądź z różnymi dodatkami przypraw. Poza granicami naszego kraju można spotkać się z flakami z kminkiem, mlekiem, papryką, a także octem winnym. Jak łatwo zauważyć, omawianą zupę można przyrządzić w sposób zadowalający wegetarian, wielbicieli różnych warzyw albo amatorów różnych gatunków mięs. Zanim zaczniesz eksperymentować, zobacz, jak wygląda tradycyjny przepis na flaki.
Przepis na flaki
- 1 kg flaków wołowych,
- 0,5 kg marchwi,
- 1 korzeń pietruszki,
- 2 cebule,
- 1,5 l bulionu wołowego,
- liść laurowy,
- paprykę słodką mieloną,
- majeranek,
- sól,
- pieprz.
Po 2 godzinach gotowania flaków dodaj do nich rosół, wyjmując z niego warzywa. Marchew i pietruszkę należy pokroić w kostkę, a cebulę zeszklić na oleju.
Kiedy flaki zmiękną, dodaj do nich warzywa, a całość przypraw solą, pieprzem i majerankiem. Flaki powinny być serwowane z dodatkiem pieczywa. Doskonałe są również po ponownym podgrzaniu.
Smacznego!