Wzięła pod lupę charakter pisma Kaczyńskiego. Wniosek jest jeden
Grafolodzy potrafią odczytać z naszego charakteru pisma naprawdę dużo. Niedawno ekspertka oceniła próbkę treści napisanej przez prezesa partii PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jakie wyciągnęła wnioski?
Dr Agnieszka Prymak-Sawic, biegła sądowa grafolog, wzięła na warsztat charakter pisma kilku polskich polityków, o których w ostatnich czasach jest dosyć głośno. Jednym z nich jest Jarosław Kaczyński. Mówi się, że pismo może dużo zdradzić o człowieku - co zatem specjalistka "wyczytała" ze słów pisanych przez prezesa partii PiS?
Przyjrzała się pismu prezesa. Od razu zwróciła na to uwagę
Biegła sądowa grafolog podkreśliła, że psychografologię trzeba traktować z przymrużeniem oka. Natomiast grafologia kryminalistyczna ma status naukowy. Specjalnie dla Plejady, dr Agnieszka Prymak-Sawic skupiła się jednak na tej pierwszej "dziedzinie" grafologii.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jest nowa opinia grafologów o teczce Bolka. Szczęśliwy Wałęsa: "Prawda musi zwyciężyć!"
Przechodząc do analizy grafolog, dodała, że "charakterystykę pismoznawczą próbki pisma Jarosława Kaczyńskiego należy jednakże traktować zupełnie poważnie". Jak się dowiadujemy, w polskim pismoznawstwie badania dotyczące tzw. pisma patologicznego "są zaawansowane i unaukowione". Co wyczytała ekspertka?
"Pismo pana Jarosława Kaczyńskiego jest ukątowione w ogólnym obrazie, z tendencją do uproszczeń graficznych znaków i redukcją tzw. wiązań pętlicowych. Jest to tzw. pismo patologiczne: występują w nim pewne cechy, świadczące o trudnościach kreślarskich, będących wynikiem problemów psychomotorycznych powodowanych chorobami i wiekiem" - stwierdziła w materiale dla Plejady ekspertka.
Jak dodała, choć na chwilę obecną te obawy nie dominują, pismo ręczne jest dowodem na to, że "proces degradacji pisma z pewnością już się rozpoczął". Na czym opiera to stanowisko?
"Jego objawy to, m.in. ukątowienie owali w literach "a", "o", "d", tzw. impuls literowo-grammowy, chaotyczna topografia zapisu, pomijanie interpunkcji (brak kropki na końcu ostatniego zdania)" - tłumaczy Dr Agnieszka Prymak-Sawic.
Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl