Trwa ładowanie...

Halina Rowicka i Krzysztof Kalczyński byli razem 46 lat. "Bardzo mnie kochał, podkreślał to na każdym kroku"

Halina Rowicka poznała miłość swojego życia w szkole teatralnej, on miał 35 lat, ona 21. Krzysztof Kalczyński nie mógł oderwać wzroku od studentki, szukał sposobów, jak ponownie się z nią spotkać. Gdy w końcu mu się to udało, szybko się oświadczył i "nosił na rękach" swoją wybrankę przez kolejnych 46 lat wspólnego życia.

Share
Halina Rowicka i Krzysztof Kalczyński
Halina Rowicka i Krzysztof Kalczyński Źródło: AKPA
d20qebw

Halina Rowicka i Krzysztof Kalczyński poznali się podczas obozu studenckiego w Olsztynku. Starszy o 14 lat Kalczyński był instruktorem, którego oczarowała 21-letnia aktorka.

Byli dla siebie stworzeni

Po powrocie z wyjazdu 35-letni wówczas aktor nie mógł zapomnieć o spotkaniu z Haliną Rowicką. Zorganizował imprezę, na którą ją zaprosił i porwał do tańca. Na tej samym przyjęciu oświadczył się aktorce. Ślub odbył się w 1973 roku.

- Poznałam Krzysztofa, gdy miał 35 lat. Był już wtedy dojrzałym mężczyzną, takim superamantem, polskim Alainem Delonem. Był bardzo przystojny. Stał się całym moim światem, moim życiem. Pierwsza miłość, pierwsze i jedyne małżeństwo. Każdy dzień w bliskości - wspominała Halina Rowicka w wywiadzie dla magazynu "Viva!".

d20qebw

Mówiła, że jej mąż był zaborczy i zazdrosny. Kochał ją i podkreślał to na każdym kroku. A im był starszy, tym częściej wyznawał, jakie to ma szczęście, że u jego boku jest taka cudowna kobieta.

Nierozłączni

Od czasu ślubu Halina Rowicka i Krzysztof Kalczyński pozostawali nierozłączni. Spędzili razem 46 lat i odczekali się trójki dzieci. Jednak, jak to w życiu bywa, i oni mieli swoje kryzysy. - Miłość ma różne oblicza. Kiedy mija pierwsze zauroczenie, zaczyna się patrzeć na drugiego człowieka krytycznie. Wtedy potrzeba wiele tolerancji, żeby małżeństwo mogło trwać — wyznała w rozmowie z "Rewią".

Krzysztof Kalczyński zmarł w 2019 r. Miał 82 lata. Halina Rowicka pocieszenie po stracie ukochanego znalazła w rodzinie.

d20qebw

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki Ziaja. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić, jak działają, zgłoszenia zbierane są TUTAJ

„Cnoty niewieście” niezrozumiałe dla nauczycieli. Wytyczne Czarka komentuje dyrektorka szkoły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d20qebw

Podziel się opinią

Share
d20qebw
d20qebw
Strona Główna WP