Iga Świątek nigdy nie wspomina mamy. Ich relacje są trudne

Iga Świątek podczas konferencji prasowej
Iga Świątek podczas konferencji prasowej
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

21.03.2024 18:08, aktual.: 21.03.2024 18:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W piątek 22 marca Iga Świątek zmierzy się z Włoszką, Camilą Giorgi. Nie od dziś wiadomo, że polska tenisistka ma szczególną relację z tatą i siostrą, a jaki kontakt ma z mamą?

Chociaż ma dopiero 22 lata, Iga Świątek króluje na korcie. Przez 94 tygodnie zajmowała 1. miejsce w rankingu WTA, jednak po US Open 2023 straciła pozycję na rzecz Białorusinki, Aryny Sabalenki.

Tenisistka często dziękuje swojemu tacie Tomaszowi, który uczył ją podstaw tenisa oraz siostrze Agacie, która swego czasu również uprawiała ten sport. Zdecydowanie rzadziej wypowiada się na temat mamy. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mama Igi Świątek opowiedziała o swojej relacji z córką

Okazuje się, że w przeszłości Dorota Świątek pojawiała się na trybunach, skąd kibicowała córce, jednak z czasem zrozumiała, że woli robić to przed telewizorem. W 2022 roku w trakcie wywiadu z WP SportoweFakty przyznała, że "Iga jest już dorosła, niezależna i samodzielna. Nie musi jeździć na turnieje z mamusią. Ma swój team".

Dorota Świątek raczej unika wypowiedzi w mediach, a przez ostatnie lata udzieliła tylko kilku wywiadów. Mama tenisistki przyznała, że ograniczone kontakty z córką to po części wynik napiętego grafiku Igi, jednak zawsze po wygranym meczu stara się wysłać jej wiadomość z gratulacjami.

- Zawsze gratuluję córce wygranych tytułów, najczęściej drogą mailową. Natomiast kontakt jest mocno ograniczony. Iga często przebywa za granicą, ma bardzo napięty terminarz i wiele obowiązków - wyjaśniła w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Mama Igi Świątek rozumie, że córka jest pochłonięta swoimi sprawami zawodowymi. Dorota Świątek dodała również, że tenisistka sama decyduje o tym, jakie utrzymuje relacje z innymi osobami.

- Zresztą jako dorosła osoba sama określa i kształtuje relacje z innymi. Poza odległością i napiętym grafikiem na nasze relacje wpływają też czynniki rodzinne, ale nie chciałabym zgłębiać tematu - zdradziła.

Czym zajmuje się mama Igi Świątek? 

Dorota Świątek ukończyła Oddział Stomatologii i Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zdobywając specjalizację z wyróżnieniem z zakresu stomatologii ogólnej oraz ortodoncji. Na co dzień zajmuje się nie tylko tradycyjnym leczeniem wad ortodontycznych, ale też prowadzi leczenie pacjentów po rozszczepie wargi i podniebienia. Mama Igi Świątek aktywnie uczestniczy w zagranicznych i krajowych konferencjach.

W 2020 roku siostra Igi Świątek, Agata przyznała, że "Mama pozostaje w cieniu życia sportowego Igi, z którego sama się usunęła". Dwa lata później Dorota Świątek postanowiła odnieść się do słów starszej córki.

- Nie czuję, bym wycofała się na własne życzenie z jej życia sportowego. Żeby kogoś wspierać, nie trzeba fizycznie przy nim być. Byłam mamą wielozadaniową i faktycznie dużo czasu stałam z boku... fotela stomatologicznego, aby zapewnić obydwu córkom wszechstronny rozwój osobisty - powiedziała w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (170)
Zobacz także