UrodaJak dobrać i nakładać podkład, żeby wyglądał idealnie? Nie będzie się rozwarstwiał i ścierał

Jak dobrać i nakładać podkład, żeby wyglądał idealnie? Nie będzie się rozwarstwiał i ścierał

Dobrze dobrany podkład to taki, którego nie widać. Najlepiej, gdyby przy tym ukrywał niedoskonałości, odżywiał i chronił skórę oraz dodawał jej blasku. Sprawdź, jak wybrać idealny kosmetyk dla swojej cery i nakładać go, by nie był widoczny.

Jak dobrać i nakładać podkład, żeby wyglądał idealnie? Nie będzie się rozwarstwiał i ścierał
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
Monika Zonenberg

26.03.2018 | aktual.: 26.03.2018 13:45

Przygotuj skórę do nałożenia podkładu
Bez odpowiedniego przygotowania cery, nawet najlepszej jakości podkład nie będzie wyglądał dobrze. Najpierw musisz zaspokoić najważniejsze potrzeby skóry, a dopiero później zabierz się za wykonywanie makijażu. Przed rozpoczęciem make up'u dokładnie pozbądź się z niej zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum. Bardzo ważne jest także użycie toniku, który przywróci skórze odpowiednie pH. Obowiązkiem jest także nałożenie kosmetyku pod oczy i kremu odpowiedniego dla twojego rodzaju skóry na całą twarz. Ten pierwszy jest szczególnie ważny, jeśli masz zamiar ukryć pod makijażem cienie pod oczami za pomocą podkładu i korektora.

Skóra wokół oczu jest delikatna, wymagająca i to właśnie na niej najbardziej widoczne są zmarszczki. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio nawilżyć i odżywić te obszary przed nałożeniem kosmetyków kryjących. Ta sama zasada dotyczy reszty twarzy – im bardziej problematyczna i wymagająca pielęgnacji skóra, tym bardziej musisz ją odżywić przed użyciem podkładu. Wybierz krem, który odpowiada twoim potrzebom, a gdy wsiąknie, zastosuj bazę. Jej wygładzające działanie sprawi, że podkład będzie dużo mniej widoczny i dłużej pozostanie na skórze w stanie nienaruszonym.

Typ skóry, a rodzaj podkładu
Każda z nas ma inną cerę, która lubi swoje humory prezentować na twarzy. Niedoskonałości, które chcemy zamaskować, bywają różne, więc wybór podkładu powinien być podyktowany naturalnymi cechami skóry i typem tego, co chcemy zakryć. Jeśli masz skórę dojrzałą, najlepsze dla ciebie będą podkłady wygładzające i rozświetlające. Ich formuła wyrówna skórę sprawiając, że zmarszczki będą dużo mniej widoczne. Ich właściwości rozświetlające sprawią, że będziesz wyglądać dużo młodziej i promienniej.

Skórze dojrzałej nie służą ciężkie podkłady i zbyt wiele warstw, które jeszcze bardziej podkreślą bruzdy na twarzy. Jeśli masz cerę wiecznie spragnioną nawilżenia, postaw na lekkie podkłady o działaniu odżywczym. Ich formuła prócz krycia zapewni ci dogłębne nawilżenie, stanowiąc idealną mieszankę dla skóry suchej. Jeśli masz na twarzy dużo niedoskonałości, przebarwień czy blizn potrądzikowych, powinnaś wybrać podkład kryjący. Najlepiej zestaw go z odpowiednim, cięższym korektorem, którym przykryjesz niepożądanych i mało twarzowych gości. Użyj do tego specjalnego pędzelka, dzięki któremu unikniesz plam i nie rozniesiesz bakterii trądzikowych na pozostałe części twarzy.

Obraz
© Shutterstock.com

W jaki sposób nakładać podkład?
Choć mogłoby się wydawać, że używanie kosmetyków kryjących jest proste, okazuje się, że to jeden z najbardziej podstępnych i trudnych etapów codziennego makijażu. Podkład jest pierwszą kolorową warstwą, którą nakładamy na twarz. Jest więc przez to podstawą i tłem dla kolejnych kosmetyków, których użyjemy. Róż, puder i rozświetlacz nie utrzymają się długo, jeśli podkład będzie źle dobrany, kiepskiej jakości lub po prostu źle nałożony.

Wykonując makijaż musisz wykazać się sporą dozą cierpliwości i poświęcić na tę czynność potrzebną ilość czasu. Pośpiech niczemu nie posłuży, szczególnie kiedy wykonujesz makijaż kryjący. Na początku pozwól kremowi i bazie dokładnie wniknąć w skórę. Na wilgotnej cerze podkład nierówno się rozprowadzi i szybko zacznie rolować. Kiedy będzie sucha, nakładanie podkładu rozpocznij od środka czoła i rozprowadź kosmetyk na boki. Ta sama zasada obowiązuje na pozostałych częściach twarzy.

Po nałożeniu na nos, przeciągnij podkład na boki twarzy i pod oczami, a nakładając go na brodę, rozprowadź na żuchwę i szyję. Użyj do tego specjalnego pędzla o dostosowanym do podkładu włosiu, który idealnie wtopi kosmetyk w skórę. Ta metoda to gwarancja, że podkład nie osadzi się na włoskach, nie zacznie rolować i ścierać. Kiedy wchłonie się w skórę, utrwal go za pomocą lekkiego pudru i przejdź do pozostałych i preferowanych przez ciebie kroków makijażu.

Źródło artykułu:WP Kobieta
make uppodkładmakijaż
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)