Jak nakładać podkład i korektor? Maskujemy niedoskonałości cery
Niezależnie od wieku na skórze pojawiają się niedoskonałości, jednak z pomocą przychodzi nam lekki makijaż maskujący. Nie tylko zakryje trądzik, wągry, zaczerwienienia i zmarszczki, ale również wydobędzie z nas naturalne piękno. Jak nakładać podkład? Jak używać korektora? Pomagamy rozwiązać największe dylematy związane z makijażem korygującym.
26.06.2018 | aktual.: 02.08.2018 14:29
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Makijaż korygujący – przygotowania
Podstawą makijażu maskującego jest odpowiednie przygotowanie twarzy na przyjęcie kosmetyków kolorowych. Z tego względu, zanim nałożymy na twarz podkład, warto oczyścić twarz żelem do twarzy opartym na naturalnych składnikach, tak aby nie zapchać porów i znormalizować poziom pH.
Kolejnym krokiem jest użycie toniku do twarzy (np. mgiełki różanej) oraz kremu do twarzy, który należy dobrać do rodzaju cery (cery mieszanej, cery tłustej, cery dojrzałej)
.
*Zainwestuj w dobre podkłady i fluidy. Na WP radarOkazji kupisz je dużo taniej. *
Makijaż korygujący – czym nakładać podkład?
Podkład najlepiej nakładać specjalną gąbeczką lub pędzlem. Wybranego fluidu, którego odcień pasuje do cery lub jest o ton ciemniejszy nie warto nakładać palcami. Pod wpływem ciepła podkład staje się płynny. Trudniej go rozprowadzić po skórze. Zamiast ukrywać niedoskonałości możemy je wyeksponować.
Do zadań specjalnych warto użyć beauty blendera, miękkiej gąbeczki. Pomocny okazuje się również duży pędzel przeznaczony do nakładania podkładu. Możemy wybrać ścięty pędzel lub z lekko zaokrąglonym włosiem.
Makijaż korygujący – jak nakładać podkład?
Używając beauty blendera, podkład delikatnie wklepujemy w twarz od czubka nosa w kierunku krawędzi twarzy, tak aby na brzegach nie gromadził się zrolowany kosmetyk tworzący efekt maski. W miejscach, które chcemy ukryć (małe krostki lub drobne zmarszczki) warto nałożyć niewielką warstwę podkładu, który jedynie przykryje zaczerwienienia i wyżłobienia.
Jeśli na niedoskonałoścach zgromadzi się za duża ilość kosmetyku, uzyskamy odwrotny efekt – jedynie podkreślimy krostki i zmarszczki, w których wnętrzu zbierze się najwięcej podkładu.
Makijaż korygujący – jak nakładać korektor?
Odcień korektora powinien być o odcień jaśniejszy niż kolor podkładu. Jeśli chcemy ukryć krostki i zmarszczki, korektor warto nakładać przed rozprowadzeniem na twarzy fluidu. W ten sposób dokładnie przykryjemy niedoskonałości. Natomiast w przypadku cieni pod oczami, korektor nakładamy po użyciu podkładu.
Do wyboru mamy korektor w płynie, korektor w kredce oraz korektor w kremie. Ponadto na rynku są dostępne kolorowe korektory. Beżowy korektor przykryje wypryski, różowy korektor zamaskuje sińce pod oczami, zielony korektor zredukuje widoczność rozszerzonych naczynek, a ciemnobrązowy korektor będzie służył do konturowania twarzy.
Makijaż korygujący – jak nakładać puder?
Jeśli chcemy ukryć niedoskonałości, na twarzy możemy rozprowadzić niewielką ilość pudru sypkiego lub pudru w kamieniu. Nie możemy go nakładać jako pierwszą warstwę makijażu maskującego, ponieważ wyeksponuje niedoskonałości.
Puder idealnie nadaje się do wykończenia make-upu. Cienką warstwę należy rozprowadzić pędzlem do pudru. Możemy oprószyć pudrem czoło, miejsca pod łukami brwiowymi, policzki, czoło oraz nos.