Jak pozbyć się drugiego podbródka? Oto kilka niezawodnych sposobów
Twoją największą zmorą jest drugi podbródek? Nie jesteś jedyna. To problem, z którym zmaga wiele z nas. Na szczęście są na to sprawdzone sposoby. Wypróbuj kilka prostych ćwiczeń lub skorzystaj z nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, takich jak mezoterapia czy lipoza.
27.07.2017 | aktual.: 28.07.2017 08:42
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Przyczyny
Zwykle wydaje nam się, że przyczyną pojawiania się tzw. drugiej brody jest nadwaga. Ale istnieje jeszcze kilka innych czynników. Należą do nich: utrata elastyczności skóry, geny, a nawet nieodpowiednia postawa ciała. Pamiętaj, że ciągłe garbienie się i wciskanie głowy w ramiona może spowodować nieestetyczny wygląd twojej brody. Jeżeli zauważasz u siebie ten problem, postaraj się chodzić wyprostowana i unosić głowę do góry. A jeśli nawet to nie pomaga, sprawdź kilka domowych sposobów na pozbycie się drugiego podbródka.
Ćwiczenia i masaże
Dobrym pomysłem jest masaż okolic podbródka. Najlepiej wykonuj go codziennie podczas nakładania kremu. Staraj się delikatnie szczypać skórę na podbródku i energicznie wklepywać w niego krem. Najlepiej połącz masaż z poniższymi ćwiczeniami.
Regularne ćwiczenia mięśni mogą mieć zbawienny wpływ na wygląd twojego podbródka.
- wysuń dolną szczękę do przodu, a następnie napinaj mięśnie szyi,
- wyraźnie i głośno wypowiadaj głoski: a, e, i, o, u,
- trzymaj plecy prosto i noś na głowie książkę,
- oprzyj się o ścianę i obracaj głową w lewo i w prawo,
- otwórz usta i jak najdalej wyciągaj język,
Każdą z tych czynności powtarzaj po kilkanaście razy. Okazuje się, że to naprawdę działa. - Wcześniej miałam niewielki podbródek. Przez miesiąc codziennie ćwiczyłam mięśnie w okolicach szyi. Po tym czasie zauważyłam znaczną poprawę. Skóra wyglądała na naprężoną, a po drugim podbródku nie było śladu. Ale gdy przestałam wykonywać te ćwiczenia, z czasem znów zauważyłam defekt – twierdzi 30-letnia Sylwia z Warszawy.
Niektóre dziewczyny twierdzą, że dopiero, gdy schudły, udało się im pozbyć tego problemu. - W moim przypadku zadziałałą dieta. Jak schudłam, nie musiałam się już martwić drugą brodą - czytamy na forum Kafeteria. - Ja miałam podobnie. Nie ma bardziej skutecznego sposobu niż pozbycie się kilogramów - dodała następna internautka.
Zabiegi medycyny estetycznej
Jeśli domowe sposoby nie dają rezultatu, warto wybrać się do spacjalisty. Do niedawna mezoterapia i lipoza były jedynymi dostępnymi zabiegami, które stosowałyśmy w walce z drugim podbródkiem. Mezoterapia igłowa nawilża i napręża skórę podbródka, a poza tym stymuluje mikrokrążenie. Należy łączyć ją z masażem. Lipoza laserowa to nieinwazyjna metoda na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Do jej redukcji wykorzystuje promieniowanie laserowe.
W związku z rozwojem technologii, obecnie w salonach medycyny estetycznej stosuje się jeszcze jedne zabieg. Mowa o wykorzystywaniu fal ultradźwiękowych urządzeniem Ultraskin II. - Zaletą tego urządzenia jest możliwość stymulacji głębokich partii skóry w sposób nieinwazyjny, bez naruszania ciągłości naskórka, czego wynikiem jest lipoliza miejscowych złogów tkanki tłuszczowej i natychmiastowy efekt liftingu – mówi dr n. med. Magdalena Łopuszyńska z Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Bella w Warszawie.
Jak widać, istnieje wiele sposobów na zwalczenie drugiego podbródka. Wypróbuj je na własnej skórze.
Polecamy także: Ashley Graham w nowej fryzurze wygląda jak Wilma Flinstone