Jak szybko odmrozić szyby w aucie? Banalny i szybki trik

Jak szybko odmrozić szyby w aucie? Banalny i szybki trik

Jak szybko odmrozić szyby w aucie? Banalny i szybki trik
Źródło zdjęć: © 123RF
15.12.2019 13:56

Gdy termometry pokazują poniżej zera to znak, że do codziennych rytuałów kierowcy dochodzi usuwanie szronu z szyb. Zamarznięte szyby są szczególnie uciążliwe, kiedy się gdzieś spieszymy, np. rano do pracy. Jest jednak szybki sposób na odmrożenie szyb.

Zimą musimy zmierzyć się z oczyszczeniem szyb ze szronu i lodu. Oczywiście, można to zrobić tradycyjną metodą – za pomocą skrobaczki. Jednak nie jest to przyjemne ani bezpieczne dla samochodu. Usuwanie mechaniczne niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia lakieru lub porysowania szyb. Dlatego amerykański meteorolog Ken Weathers opracował skuteczną metodę.

Jak szybko odmrozić szyby w aucie?

Ken Weathers wyszedł naprzeciw kierowcom i opracował miksturę, która szybko pozbędzie się lodu z szyb. Składa się ona z dwóch składników - alkoholu i wody. Wystarczy, że połączysz ze sobą wodę i alkohol w stosunku 2:1. Następnie przelejesz do butelki z atomizerem, mocno potrząśniesz i spryskasz szybę. Później wystarczy odczekać kilka sekund i pozostałości usunąć za pomocą wycieraczek. I gotowe! Skutecznie i szybko. Tajemnica tkwi w fizyce. Bowiem alkohol ma znacznie niższą temperaturę zamarzania niż woda.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta