Jak zdezynfekować telefon. Teraz musisz to wiedzieć
15.03.2020 12:42
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Analizy i testy wykazały, że na telefonie komórkowym jest więcej bakterii i zarazków niż na desce klozetowej. Za pomocą smartfona przenosić się mogą wirusy, gronkowce czy bakterie E. coli. Jak często, i w jaki sposób prawidłowo wyczyścić komórkę, aby jej nie uszkodzić?
W takcie rozmowy przez telefon przykładamy go do policzka. Na powierzchni aparatu gromadzą się pot, naskórek, sebum, resztki makijażu. Telefon poza tym, nagrzewa się. To idealne warunki do rozwoju różnych mikroorganizmów.
Jak odkazić telefon?
Najpierw należy zdjąć obudowę. Następnie odkażać telefon na sucho, np. ściereczką z mikrofibry. Różnorodne środki, nieprzeznaczone do czyszczenia urządzeń elektronicznych mogłyby go uszkodzić. Jeżeli dysponujemy specjalnym środkiem do urządzeń typu komputer, należy się upewnić czy jest przeznaczony również do telefonów komórkowych. Delikatny aparat wbudowany w urządzenie, mógłby ulec zniszczeniu, gdybyśmy spryskali go czymś nieadekwatnym.
Warto pamiętać też o tym, aby w miarę możliwości nie przykładać aparatu do twarzy. Podczas rozmowy, dla bezpieczeństwa, najlepiej wykorzystywać zestaw słuchawkowy.
Jak często odkażać telefon?
Nie ma złotej rady. Podobnie jak często przecieramy okulary trzeba i przecierać telefon. W obliczu wzrostu zakażeń koronawirusem w Polsce, należy dbać o higienę przedmiotów wokół siebie możliwie najczęściej.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl