Blisko ludziJak często prać pościel? W obliczu pandemii koronawirusa trzeba to wiedzieć

Jak często prać pościel? W obliczu pandemii koronawirusa trzeba to wiedzieć

Jak często prać pościel? W obliczu pandemii koronawirusa trzeba to wiedzieć
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
aps

12.03.2020 16:50, aktual.: 21.01.2021 20:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dbanie o higienę w okresie pandemii koronawirusa to nie tylko częste mycie rąk, ale również regularna zmiana ubrań. Co natomiast z pościelą i ręcznikami? Jak często je wymieniać, aby nie narazić się na działanie drobnoustrojów?

Pościel jest idealnym miejscem do rozwoju roztoczy – pajęczaków żywiących się między innymi ludzkim naskórkiem. Oprócz nich w pościeli mogą być miliony bakterii wywołujących różne schorzenia. W czasie pandemii koronowirusa należy zwrócić szczególną uwagę na higienę najbliższego otoczenia. W tym pościeli, w której na co dzień śpimy.

Pościel – jak często zmieniać?

Eksperci sugerują, że najlepiej jest wymieniać pościel na świeżą mniej więcej co dwa tygodnie. W czasie, kiedy świat walczy z koronawirusem i zwraca się uwagę na szczególną higienę, warto pomyśleć o wymianie poszewek częściej, np. raz na tydzień.

W łóżku gromadzą się mikroskopijne odpady, sierść domowych zwierząt, resztki pokarmu. Śpiąc w nieświeżej pościeli, cały czas mamy z nimi kontakt, co może prowadzić do nasilenia alergii, bądź innych dolegliwości.

Pranie w wysokiej temperaturze

Zużyte poszwy należy wyprać w temperaturze co najmniej 40 stopni Celsjusza, a najlepiej w temperaturze 60 – temperaturę dedykowaną do wyprania naszej pościeli należy zweryfikować z zalecaniami producenta widocznymi na metce.

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Sezon 2 odc. 1. Historie inspirujących kobiet

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (101)
Zobacz także