Trwa ładowanie...

Jak zrobić samemu dekoracyjny wianek? Instrukcja w kilku krokach

Wianek wiklinowy pokryty gałązkami świerku lub satynowymi wstążkami może być wspaniałą ozdobą domu w świątecznym klimacie. Wystarczy jeden, by przestrzeń nabrała magicznej atmosfery, a czekanie na święta stało się bardziej ekscytujące. Wystarczy kilkadziesiąt minut, by samodzielnie skonstruować piękną ozdobę.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Niektóre ozdoby świąteczne możesz przygotować samodzielnie
Niektóre ozdoby świąteczne możesz przygotować samodzielnieŹródło: 123RF.COM
d4hgph0

Świąteczny klimat możemy wprowadzić do przestrzeni za pomocą kilku sposobów. Lampki migoczące w mroku, świąteczne piosenki, tkaniny ze świątecznymi wzorami - to wszystko ma nam umilić czas oczekiwania na koniec grudnia, kiedy to zbieramy się z najbliższymi przy jednym stole i spędzamy razem świąteczny czas. Warto przyłożyć się do wystroju wnętrz, bo to on jest w stanie poprawić nam humor i umilić codzienny relaks. Ten świąteczny wprowadza jedną z najcudowniejszych atmosfer w roku, której często nie możemy doczekać się już latem. Świetną aktywnością na długie jesienno-zimowe wieczory jest własnoręczne przygotowanie ozdób świątecznych. Może to być miły czas spędzony z rodziną, którego efekty będziesz podziwiać aż do świąt.

Gotowy wianek możesz powiesić w wielu miejscach w mieszkaniu. Jest śliczną ozdobą okna czy drzwi, ale doskonale będzie też wyglądać postawiony na komodzie czy położony na stole jako ozdoba. Ostatnią opcję możesz uatrakcyjnić wkładając do wianka odpowiednio wysokie świece, które stworzą z nim stroik godny podziwu. Jak go samodzielnie przygotować? Wystarczy kilka prostych kroków.

Krok 1
Zdecyduj się na kolorystykę, której będziesz się trzymać. Nie wybieraj zbyt wielu kolorów, które mogą się ze sobą kłócić. Barwy dobierz do tych, które królują w pomieszczeniu lub dobierz je do tych, które będą grały główną rolę na twojej choince. Zaopatrz się w poszczególne elementy: wiklinowy wianek, farbę w sprayu, wstążki z drutem, koronki, gałązki świerku, nożyczki i klej.

Krok 2
W zależności od tego, jakie kolory wybrałeś, zacznij od pokrycia wikliny na surowym wianku. Szczególnie jeśli chcesz powiesić go na zewnątrz, farba zabezpieczy wiklinę przed wilgocią. Następnym krokiem jest rozmieszczenie poszczególnych elementów. W zależności od twojego pomysłu na spersonalizowany wianek, możesz użyć wielu ozdób - sztuczne kwiaty, bombki, koronki i wstążki - wszystkie wpasują się w świąteczny nastrój.

Krok 3
Kiedy już "na sucho" ułożysz fragmenty, najpierw użyj wstążki z drutem, do której je przymocujesz. Możesz owinąć cały wianek lub zrobić pojedyncze obręcze, do których przyczepisz gałązki czy bombki. Przyda się do tego klej, a najlepiej pistolet z klejem na gorąco. Luźniejsze elementy możesz przyszyć za pomocą igły i nitki. Dobrym dodatkiem będą na przykład papierowe śnieżynki, kawałki łańcucha choinkowego i brokat. Migoczące dodatki jeszcze lepiej oddadzą świąteczny klimat.

Krok 4
W zależności od tego, gdzie zamierzasz postawić lub powiesić swój wianek, powinnaś zastanowić się nad jego mocowaniem. Jeśli masz w planach powieszenie go na ścianie lub drzwiach, musisz przykleić lub przyszyć specjalny zaczep lub przyssawkę. Pamiętaj, żeby dobrze zabezpieczyć wianek przed upadkiem, a jeśli położysz go na stole, również zadbaj o bezpieczeństwo. Świece, które do niego włożysz muszą być odpowiedniej wysokości, aby ogień nie zajął jego elementów.

Zobacz też: Świąteczne ozdoby, które przygotujesz samodzielnie

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4hgph0

Podziel się opinią

Share
d4hgph0
d4hgph0