Trwa ładowanie...
d1ts3ps

Jedwabny luksus na paznokciach

Fiberglass to jedna z najbardziej naturalnych metod przedłużania paznokci. Nie jest jeszcze tak popularna jak żel czy akryl, ale zdobywa zwolenników wśród osób bardziej zamożnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedwabny luksus na paznokciach
(Jupiterimages)
d1ts3ps

Fiberglass to jedna z najbardziej naturalnych metod przedłużania paznokci. Nie jest jeszcze tak popularna jak żel czy akryl, ale zdobywa zwolenników wśród osób bardziej zamożnych, ponieważ zastosowanie jedwabiu do przedłużania paznokci uznawane jest w niektórych kręgach za luksus. Ta metoda szczególnie rozpowszechniona jest w Irlandii, Szwecji i Holandii.

Fiberglass to technika, którą stosuje się zazwyczaj do regeneracji, łączenia nadłamanej lub przepiłowanej płytki paznokciowej. Jedwab jest też odżywką na paznokcie, którą nakłada się na okres 6 tygodni. Podczas stosowania fiberglass na płytkach paznokciowych można wykonać rozmaite oryginalne zdobienia z wykorzystaniem koronek i suszonych kwiatów.

Fiberglass krok po kroku

d1ts3ps

• Najpierw paznokcie trzeba zdezynfekować. Jeśli nakładamy jedwab na tipsy – odtłuszczamy je.

• Następny krok to matowienie płytki białym blokiem. Potem docina się jedwab do kształtu płytki. Włókno nakładamy pęsetą, potem dociskamy je kawałkiem folii.

• Nałożony materiał przykrywa się resiną - jest to żel o rzadkiej konsystencji nakładany na włókno jedwabne w celu spojenia go z tipsem lub płytką paznokciową.

• Resinę spryskuje się specjalnym aktywatorem. Po upływie około 2 minut należy wyschnięty żel zmatowić białym blokiem. Po wykonaniu tej czynności przechodzi się do tworzenia krzywej C – w tym celu należy dołożyć do 7 warstw resiny (nakładając ją na środek tworzymy "piramidkę"), każdą z nich zaktywować aktywatorem i zmatowić blokiem. Prawidłowe ukształtowanie krzywej C jest bardzo istotne, ponieważ gwarantuje ono trwałość przedłużonych paznokci.

d1ts3ps

• Ostatnią warstwą resiny przykryć całą powierzchnię paznokci.

Zalety tej metody:

• fiberglass można nakładać zarówno na tipsy jak i naturalną płytkę
• zdejmowanie fiberglassu jest szybkie i proste
• może być stosowany u alergików
• materiały do wykonania fibeglassu są dużo tańsze niż zestaw do tipsów żelowych czy akrylowych

Uwaga! W paznokcie nie można wtapiać żadnych ozdów, a włókna są widoczne, jeśli nie pomalujemy paznokci.

d1ts3ps

Podziel się opinią

Share
d1ts3ps
d1ts3ps