Trwa ładowanie...
29-06-2010 23:08

Jedwabny luksus na paznokciach

Fiberglass to jedna z najbardziej naturalnych metod przedłużania paznokci. Nie jest jeszcze tak popularna jak żel czy akryl, ale zdobywa zwolenników wśród osób bardziej zamożnych.

Jedwabny luksus na paznokciachŹródło: Jupiterimages
d45xepe
d45xepe

Fiberglass to jedna z najbardziej naturalnych metod przedłużania paznokci. Nie jest jeszcze tak popularna jak żel czy akryl, ale zdobywa zwolenników wśród osób bardziej zamożnych, ponieważ zastosowanie jedwabiu do przedłużania paznokci uznawane jest w niektórych kręgach za luksus. Ta metoda szczególnie rozpowszechniona jest w Irlandii, Szwecji i Holandii.

Fiberglass to technika, którą stosuje się zazwyczaj do regeneracji, łączenia nadłamanej lub przepiłowanej płytki paznokciowej. Jedwab jest też odżywką na paznokcie, którą nakłada się na okres 6 tygodni. Podczas stosowania fiberglass na płytkach paznokciowych można wykonać rozmaite oryginalne zdobienia z wykorzystaniem koronek i suszonych kwiatów.

Fiberglass krok po kroku

• Najpierw paznokcie trzeba zdezynfekować. Jeśli nakładamy jedwab na tipsy – odtłuszczamy je.

d45xepe

• Następny krok to matowienie płytki białym blokiem. Potem docina się jedwab do kształtu płytki. Włókno nakładamy pęsetą, potem dociskamy je kawałkiem folii.

• Nałożony materiał przykrywa się resiną - jest to żel o rzadkiej konsystencji nakładany na włókno jedwabne w celu spojenia go z tipsem lub płytką paznokciową.

• Resinę spryskuje się specjalnym aktywatorem. Po upływie około 2 minut należy wyschnięty żel zmatowić białym blokiem. Po wykonaniu tej czynności przechodzi się do tworzenia krzywej C – w tym celu należy dołożyć do 7 warstw resiny (nakładając ją na środek tworzymy "piramidkę"), każdą z nich zaktywować aktywatorem i zmatowić blokiem. Prawidłowe ukształtowanie krzywej C jest bardzo istotne, ponieważ gwarantuje ono trwałość przedłużonych paznokci.

• Ostatnią warstwą resiny przykryć całą powierzchnię paznokci.

Zalety tej metody:

• fiberglass można nakładać zarówno na tipsy jak i naturalną płytkę
• zdejmowanie fiberglassu jest szybkie i proste
• może być stosowany u alergików
• materiały do wykonania fibeglassu są dużo tańsze niż zestaw do tipsów żelowych czy akrylowych

Uwaga! W paznokcie nie można wtapiać żadnych ozdów, a włókna są widoczne, jeśli nie pomalujemy paznokci.

d45xepe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45xepe