Blisko ludziJest pomysł rejestrowania każdej ciąży. Damięcka komentuje kontrowersyjny projekt

Jest pomysł rejestrowania każdej ciąży. Damięcka komentuje kontrowersyjny projekt

Damięcka wyraźnie sprzeciwia się partii rządzącej
Damięcka wyraźnie sprzeciwia się partii rządzącej
Źródło zdjęć: © East News | TRICOLORS
oprac. KSA

24.11.2021 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Matylda Damięcka w dosadny sposób zobrazowała, jak postrzega pomysł narzucenia na każdą placówkę medyczną w Polsce obowiązku rejestrowania wszystkich kobiet w ciąży.

Senator Krzysztof Brejza nagłośnił nietypowy zapis w projekcie rozporządzenia ministra zdrowia. Zgodnie z nim każda placówka medyczna miałaby obowiązek odnotowywać w specjalnym systemie informacje m.in. o ciężarnych kobietach. "Wszelkie podmioty lecznicze będą wprowadzać do Systemu Informacji Medycznej info o pacjentkach z ciążami. [...] Domagam się wyjaśnień, kto zainicjował tę zmianę?" - alarmuje Brejza.

Ministerstwo Zdrowia wydało oświadczenie, w którym stwierdziło, że chodzi tylko o porządek w kwestii przepisywania leków. "Pozwoli w przyszłości na uniknięcie przepisania leków niewskazanych przy ciąży oraz w sytuacji udzielania świadczeń ratujących życie w przypadku niemożności pozyskania informacji od pacjenta"

Niepokój wśród kobiet

Informacja w żaden sposób nie uspokoiła kobiet, które od wczoraj alarmują w sieci, że rząd przekroczył kolejną granicę, która nigdy nie powinna zostać naruszona. Projekt w zestawieniu z wyrokiem TK zaostrzającym prawo do aborcji w Polsce oraz planom zwiększenia kar za jej dokonanie, może przynieść katastrofalne konsekwencje.

Głos w sprawie zabrała również znana ilustratorka Matylda Damięcka. W dosadny sposób pokazała, jak widzi przyszłość Polek. Na rysunku widać kobiece ucho zakolczykowane jak u krowy oraz kobiece ciało porównane do zwierzęcia. Dopisek "Rozpłodowa" jest przerażający, ale jak twierdzą komentujący, absolutnie w punkt.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (552)
Zobacz także