ycipk-3s2sa7

Joga poprawia nastrój

W zmniejszaniu lęków i poprawie nastroju joga może być lepsza od innych form aktywności fizycznej - odkryli naukowcy z Boston University School of Medicine.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joga poprawia nastrój
(Thinkstock)
ycipk-3s2sa7

W zmniejszaniu lęków i poprawie nastroju joga może być lepsza od innych form aktywności fizycznej - odkryli naukowcy z Boston University School of Medicine. Wyniki badań opublikowano w "Journal of Alternative and Complementary Medicine". Badanie po raz pierwszy pokazuje związek między pozycjami jogi, a wzrostem poziomu kwasu gamma - aminomasłowego (GABA) i zmniejszeniem niepokoju.

Naukowcy postanowili obserwować wpływ jogi i spacerów na uczestników badania. Jedna grupa trzy razy w tygodniu uprawiała jogę przez jedną godzinę, podczas gdy pozostali uczestnicy tyle samo czasu poświęcali spacerom.

Po 12 tygodniach naukowcy porównali poziomy GABA u uczestników badania przed i po ćwiczeniach. Niski poziom tego kwasu wiąże się z depresją i innymi powszechnymi zaburzeniami na tle lękowym.

ycipk-3s2sa7

U osób praktykujących jogę odnotowano znaczniejsze obniżenie stanów lękowych i zdecydowaną poprawę nastroju w porównaniu z osobami, które jedynie spacerowały. "Z czasem pozytywne zmiany były związane ze wzrostem poziomu GABA" - twierdzi autor badań, Chris Streeter. Według naukowca, obiecujące wyniki badań motywują do dalszych badań nad relacją między jogą a nastrojem i sugerują, że uprawianie jogi może być stosowane, jako potencjalna terapia dla niektórych chorób psychicznych.

ELEMENTARZ JOGI

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3s2sa7

ycipk-3s2sa7
ycipk-3s2sa7