Trwa ładowanie...

Kaja Godek: Irlandia nie może nazywać się krajem katolickim

Kaja Godek nazwała premiera Irlandii "zboczeńcem". Lepiej od Irlandczyków wie, czy są katolikami.
Share
Kaja Godek nazwała premiera Irlandii zboczeńcem
Kaja Godek nazwała premiera Irlandii zboczeńcemŹródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
d4ahlpb

Kaja Godek wystąpiła w programie "Tak czy Nie" w Polsat News. Komentując wyniki piątkowego referendum w sprawie liberalizacji restrykcyjnego prawa aborcyjnego, stwierdziła, że kraj, w którym premierem jest gej, nie może być uznawany za katolicki.

Szefowa Fundacji Życie i Rodzina wykorzystała temat programu jako pretekst do wypowiadania homofobicznych określeń pod adresem premiera kraju – nazwała go "obnoszącym się ze swoją orientacją zboczeńcem".

- Jeżeli tam premierem jest zadeklarowany gej, który obnosi się ze swoją dziwną orientacją, deklaruje w mediach, że ma partnera homoseksualnego, jeżeli jest to przyjmowane, jako normalne, to dla mnie jest potworne, że taki kraj określa się mianem katolickiego – stwierdziła Godek.

AKTUALIZACJA: Kaja Godek w swoim wpisie na Twitterze zarzuca nam manipulację, pisząc, że nie nazwała premiera Irlandii „zboczeńcem”, a „obnoszącym się ze zboczeniem”. Jej zdaniem, nazywanie kogoś zboczeńcem to inwektywa, a mówienie, że ktoś obnosi się ze zboczeniem to obiektywny fakt.

Zobacz też: Kaja Godek krytycznie o referendum w Irlandii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ahlpb

Podziel się opinią

Share
d4ahlpb
d4ahlpb