Trwa ładowanie...
dqdtp21

Karolina Gruszka o PiS: Jak można w XXI wieku tak bardzo upokarzać kobiety?!

Karolina Gruszka jest kolejną aktorką, która angażuje się w politykę. Obok Mai Ostaszewskiej czy Krystyny Jandy występuje przeciwko "dobrej zmianie", bo uważa, że nie wolno być obojętnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karolina Gruszka krytykuje rząd PiS
Karolina Gruszka krytykuje rząd PiS (Forum)
dqdtp21

- Mam wrażenie, że cenzura w Polsce staje się mocniejsza niż w Rosji. (...) Interesuję się tym, co się tutaj dzieje i bardzo mnie to martwi. Jako kobieta chcę mieć prawo decydowania o sobie, o swoim życiu, o swoim ciele. I chcę tego dla mojej córki. - mówi "Gazecie Wyborczej" Gruszka. - Pomysły nowej władzy ograniczające wolność kobiet, jak całkowity zakaz aborcji, zmuszanie ich, by rodziły dzieci z gwałtu, nieuleczalnie chore, brak finansowania dla in vitro, recepty na ellaOne, brak edukacji równościowej, wycofywanie się z konwencji antyprzemocowej, odmowa finansowania Centrum Praw Kobiet - są absurdalne i niedopuszczalne. Jak w XXI wieku tak bardzo upokarzać kobiety?! - pyta.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Niedawno, po kilku latach życia w Rosji, Karolina Gruszka wróciła do kraju z mężem, reżyserem teatralnym Iwanem Wyrypajewem i córką Mają. Wiosną można było oglądać ją w filmie "Maria Skłodowska-Curie", aktualnie Karolina gra na deskach Teatru Polonia. Jak podkreśla, nie marzy o sławie, chociaż nie zamierza też chować się za swoimi rolami. - Obojętność oznacza przyzwolenie na arogancję, kłamstwo, niesprawiedliwość - uważa aktorka. - Czasem dziennikarze mnie pytają, czy aktor ma prawo do wygłaszania swoich poglądów. Jak najbardziej, jak każdy człowiek. Trzeba tylko umieć nazywać to, co cię boli i niepokoi - stwierdza.

Zobacz również: Romanowska radzi Polkom: Nie musicie być perfekcyjne zatrudnijcie gosposie

dqdtp21

Podziel się opinią

Share
dqdtp21
dqdtp21