Trwa ładowanie...
Romanowska radzi Polkom: Nie musicie być perfekcyjne, zatrudnijcie gosposie

Romanowska radzi Polkom: Nie musicie być perfekcyjne, zatrudnijcie gosposie

Bycie ideałem jest nudne – przekonuje Elżbieta Romanowska. Aktorka uważa, że współczesny świat stawia przed kobietami zbyt duże wymagania. Kobietom radzi zachować umiar, zdrowy rozsądek i nauczyć się rezygnować z obowiązków.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d34cnbz

Zdaniem Elżbiety Romanowskiej od współczesnych kobiet oczekuje się sukcesów w każdej dziedzinie życia. Mają być idealnymi matkami, żonami, i gospodyniami domowymi, które bez trudu godzą opiekę na dziećmi z codziennymi obowiązkami domowymi i zawodowymi. Kobiety nie powinny jednocześnie zapominać o regularnym dbaniu o siebie, by zachować szczupłą sylwetkę i piękną, młodą cerę.

– Świat oczekuje, że będziemy mieć zadbane paznokcie, piękne włosy, cerę, uśmiech. Będziemy zdrowo się odżywiać, żeby nasza figura była nieskazitelna, więc jeszcze musimy ćwiczyć, a doba ma tylko 24 godziny – mówi gwiazda.

Aktorka uważa, że wiele kobiet próbuje osiągnąć lansowaną przez media doskonałość. W pogoni za perfekcyjnością zapominają jednak o własnych potrzebach i oczekiwaniach. Romanowska podkreśla, że sama nie spełnia społecznych oczekiwań wobec kobiet. Jest nieperfekcyjna, a w dodatku uważa, że jest to powód do dumy.

d34cnbz

– Uważam, że jak coś jest perfekcyjne, jest nudne. Oczywiście nie ma nic złego, jeśli ktoś do tej perfekcji dąży, tylko też z doświadczenia wiem, że to potrafi nas zgubić – przekonuje.

Zdaniem gwiazdy najważniejsze jest danie samej sobie zgody na bycie kobietą nieperfekcyjną i przyznanie sobie prawa do błędów i porażek. Aktorka podkreśla, że czasem warto po prostu zrezygnować z części obowiązków lub scedować je na inną osobę – poprosić o pomoc przyjaciół lub zatrudnić gosposię bądź sprzątaczkę. W wolnym czasie, który w ten sposób się uzyska, warto spożytkować na sprawienie sobie samej przyjemności.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d34cnbz

Podziel się opinią

Share
d34cnbz
d34cnbz