Trwa ładowanie...

Katarzyna Warnke urodzi po 40-tce. W sieci padło pytanie, czy to bezpieczne

"Boom na mamy 40+. Kożuchowska, Krupa, Warnke, co myślicie?" – zapytała użytkowniczka forum WP Kafeteria. Komentujący podzielili się na dwa obozy. Część uważa, że ciąża w tym wieku to duże ryzyko. Pozostali bronią 40-letnich ciężarnych.
Share
Katarzyna Warnke spodziewa się pierwszego dziecka
Katarzyna Warnke spodziewa się pierwszego dzieckaŹródło: ONS.pl
d1zuwtp

Ciąża po 40-tce

Katarzyna Warnke ogłosiła, że spodziewa się swojego pierwszego dziecka. Urodzi je w wieku 42 lat. Matką po przekroczeniu 40-tki zostanie też Joanna Krupa. Małgorzata Kożuchowska miała 43 lata, gdy na świat przyszedł jej długo wyczekiwany syn Franciszek. Ich wiek jest dla wielu solą w oku. Wystarczy spojrzeć na komentarze pod pytaniem użytkowniczki forum WP Kafeteria.

d1zuwtp

Kobieta była ciekawa, co inni forumowicze sądzą o boomie na mamy 40+. Odpowiedzi pojawiły się jak grzyby po deszczu. "Moim zdaniem to trochę ryzyko dla nich i dla dziecka" – zaczęła pierwsza osoba. Zaraz inna zareagowała tak: "Jakie ryzyko? Sprawdzają testami, czy zdrowe".

W komentarzach czytamy jeszcze, że "nie jest fajnie czekać do 40-tki", ale i "że to sprawa kobiet", które zachodzą w ciążę właśnie w tym wieku – zwłaszcza, jeśli nie muszą martwić się o pieniądze.

Zobacz też: Wesela i komunie. Projektantka o modowych wpadkach Polek

"Znam takie matki i żadna nie urodziła chorego dziecka. Poza tym Warnke i Krupa korzystają z prywatnej opieki medycznej. Myślę, że zdrowie tez mają lepsze niż niejedna 20-30-latka z Podgrodzia Dolnego, która nie ma kasy, by o siebie dbać jak należy" – argumentuje kolejna forumowiczka.

d1zuwtp

"Kiedyś kobiety rodziły do menopauzy"

Argumentem za rodzeniem po 40-tce ma być też zdanie, że "kiedyś kobiety wydawały zdrowe dzieci na świat do menopauzy". Na WP Kafeteria przewijają dziesiątki takich opinii, ale również wypowiedzi kobiet, które chcą rodzić później.

d1zuwtp

"Planuję pierwsze dziecko w okolicach 40-stki. Sperma faceta po 35. roku życia też jest 'ryzykowna' (dlatego właśnie banki spermy przyjmują przeważnie nasienie mężczyzn do tego wieku), ale wszyscy mają pretensje tylko do kobiet. TO NIESPRAWIEDLIWE. Późnych ojców nikt nie krytykuje" – stwierdza jedna z nich.

Przeciwników takiego podejścia na forum jest jednak więcej. "To już babcie, nie mamy. Dziecko powinno się rodzić maksymalnie do 29. roku życia!", "Rówieśnicy będą się śmiać z takich dzieci" – uważają.

A Wy, co sądzicie? Dajcie nam znać za pośrednictwem formularza #DziejeSię.

d1zuwtp

Podziel się opinią

Share
d1zuwtp
d1zuwtp