Blisko ludziKate Middleton przejdzie test na dziewictwo?

Kate Middleton przejdzie test na dziewictwo?

Kate Middleton przejdzie test na dziewictwo?
Źródło zdjęć: © AP
20.04.2011 10:50, aktualizacja: 20.04.2011 13:41

Wielka Brytania przez wiele lat czekała z niecierpliwością, aż książę William oświadczy się swojej długoletniej partnerce, Kate Middleton. Wybranka księcia wielokrotnie stawała się z tego powodu przedmiotem kpin, a media zastanawiały się, dlaczego wnuk Elżbiety II nie chce poprosić dziewczyny o rękę.

Bycie narzeczoną księcia Williama to konieczność życia pod ciągłą presją i nie lada wyzwanie. Po ślubie wcale nie będzie lepiej - Kate już zawsze będzie na celowniku, oceniana, krytykowana i nieustannie sprawdzana. Musi świecić przykładem i być wzorem wszelkich cnót. Zanim jednak Middleton zostanie poprowadzona do ołtarza, czeka ją jeszcze... test na dziewictwo.

Takie badanie to wymóg kościoła anglikańskiego, którego nauka surowo nakazuje czystość przedmałżeńską i zabrania seksu przed ślubem.

W 1981 roku, tuż przed ślubem z księciem Karolem, takim testom musiała się poddać także księżna Diana. Wszystko wskazuje na to, że podobny los spotka także Kate.

Jak tłumaczy kronikarz brytyjskiej rodziny królewskiej, Hugo Vickers: - Bycie Windsorem to misja. Trzeba świecić przykładem, jeśli prowadzi się tak uprzywilejowane życie.

Wydaje się, że w przypadku Kate takie testy to nieporozumienie, bo przecież powszechnie wiadomo, że Kate i William spotykają się ze sobą od paru lat, a od pewnego czasu mieszkają razem. Tradycji musi jednak stać się zadość...

(pho)

POLECAMY