Blisko ludzi"Każde ciało jest dobre na plażę". W Hiszpanii ruszyła letnia kampania

"Każde ciało jest dobre na plażę". W Hiszpanii ruszyła letnia kampania

Hiszpańskie ministerstwo ds. równości rozpoczęło letnią kampanię
Hiszpańskie ministerstwo ds. równości rozpoczęło letnią kampanię
Źródło zdjęć: © Getty Images | SOPA Images
28.07.2022 12:03, aktualizacja: 28.07.2022 15:15

Każde ciało jest inne. Każdy człowiek, niezależnie od swojego wyglądu, zasługuje na równe traktowanie. Szkodliwe stereotypy dotyczące wyglądu wciąż jednak są obecne w naszym świecie. To właśnie z nimi postanowiło walczyć hiszpańskie ministerstwo ds. równości najnowszą letnią kampanią.

Letnia kampania hiszpańskiego ministerstwa ds. równości ma podkreślać, że każda z nas, niezależnie od noszonego rozmiaru, ma prawo przyjemnie spędzać czas na plaży. Hasło "lato jest nasze" ma zachęcać kobiety o różnych kształtach do tego, by korzystać z wakacji w taki sposób, na jaki zasługuje każdy - bez lęku przed ocenianiem czy wyśmiewaniem z powodu wyglądu, który odbiega od przyjętej "normy", wykreowanej często na podstawie wyretuszowanych zdjęć, które zalewają internet.

Walka ze szkodliwymi stereotypami nadal trwa

"Wszystkie ciała są dobre na plażę" - podkreśliła Ione Belarra, liderka Podemos, która pełni funkcję ministra praw socjalnych w Hiszpanii. Polityk dodała, że każde ciało jest ważne i każdy, niezależnie od swoich wymiarów, powinien cieszyć się życiem bez poczucia winy czy wstydu.

Kampania, którą wspiera Belarra, jest reklamowana grafiką przedstawiającą kilka kobiet o różnym pochodzeniu etnicznym oraz zróżnicowanych wymiarach. Każda z nich ma prawo do tego, by cieszyć się latem na plaży, bez lęku o to, że zostanie wytknięta przez kogoś palcami.

"Lato również należy do nas"

Głos w sprawie zabrała również przewodnicząca hiszpańskiego instytutu kobiecego i organizacji stojącej za wspomnianą wcześniej inicjatywą.

"Zróżnicowane ciała, wolne od stereotypów płci, znajdujące się w różnych przestrzeniach. Lato również należy do nas. Wolność, równość, różnorodność" - napisała na Twitterze Antonia Morillas.

Hiszpański instytut kobiecy zwrócił uwagę, że tzw. przemoc estetyczna w stosunku do kobiecych ciał wciąż ma miejsce. Dlatego tak ważne jest, aby uświadamiać i pokazywać prawdziwe ciała, niepoddawane retuszowi, o różnym rozmiarze.

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki AVA Laboratorium. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić jak działają, zgłoszenia zbierane są TUTAJ.