GotowaniePrzepisy"Za dużo zjadła" w restauracji "jesz ile chcesz". Obsługa kazała jej zapłacić jak za dwie osoby

"Za dużo zjadła" w restauracji "jesz ile chcesz". Obsługa kazała jej zapłacić jak za dwie osoby

W restauracji "jesz ile chcesz" zjadła "za dużo".
W restauracji "jesz ile chcesz" zjadła "za dużo".
Źródło zdjęć: © GETTY, Tik Tok | 2022 Getty Images

26.07.2022 11:16, aktual.: 26.07.2022 11:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mówi, że to najbardziej wstydliwa sytuacja, jakiej doświadczyła w swoim życiu. Historia, jaką na Tik Toku opowiedziała Poppy, miała miejsce w restauracji, w której za wyznaczoną z góry opłatę, można zjeść tyle, na ile ma się ochotę. Kobietę zaskoczył rachunek, jaki otrzymała po skończonym posiłku. Poproszono ją o zapłacenie podwójnej kwoty, ponieważ obsługa uznała, że zjadła za dużo.

Historia, którą w social mediach opowiedziała Poppy to przykład "fat shamingu", czyli godnego potępienia zjawiska, które polega na zawstydzaniu osób z nadwagą lub otyłością. Kobiety i mężczyźni, którzy doświadczyli go na własnej skórze, czasem dzielą się tego typu opowieściami, aby zwrócić uwagę na problem.

"Zjadła za dużo"

Poppy promuje ciałopozytyność i do całej sytuacji podchodzi z humorem. Na Tik Toku opowiedziała historię, która miała miejsce w restauracji proponującej ofertę: "płacisz raz i jesz, ile chcesz". Tym razem opłata za posiłek zaskoczyła kobietę.

- Kiedy przyszedł rachunek, zauważyłam, że obciążono mnie dwukrotnie. Zakwestionowałam to i zapytałam dlaczego. Kelner powiedział, że zjadłam za dużo - powiedziała Poppy.

Kobieta poczuła się zawstydzona, jednak przeciwstawiła się niesprawiedliwemu potraktowaniu ze strony obsługi restauracji. W social mediach zdradziła dalszą część historii. Napisała, że odmówiła zapłacenia podwyższonego rachunku. Ostatecznie na posiłek przeznaczyła taką samą kwotę jak inni klienci.

Wyłączyła możliwość komentowania wideo

Poppy otrzymała wiele słów wsparcia i otuchy. Dużo osób pisało, że sami doświadczyli podobnych sytuacji. Obecnie autorka zablokowała możliwość komentowania swojego wideo i ukryła wiadomości od widzów.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (106)
Zobacz także