Blisko ludziKiedy Ty powiedziałaś "kocham cię"? Nie uwierzysz, jak szybko robi to większość z nas

Kiedy Ty powiedziałaś "kocham cię"? Nie uwierzysz, jak szybko robi to większość z nas

Kiedy Ty powiedziałaś "kocham cię"? Nie uwierzysz, jak szybko robi to większość z nas
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | CC0 Public Domain

13.07.2017 18:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy związek ma swoje kamienie milowe – czasem bardzo osobiste, takie, które jest w stanie dostrzec i zrozumieć tylko ta jedyna osoba na świecie. Inne całkiem powszechne, których doświadczamy, ilekroć się z kimś wiążemy – pierwszy pocałunek, pierwsza wspólna noc, oświadczyny, małżeństwo… i pierwsze wyznanie miłości. Brytyjczycy zbadali właśnie, jak szybko w związkach padają słowa "kocham cię". Czy Polacy są równie niecierpliwi?

Z badania przeprowadzonego przez firmę YouGov wynika, że 22 proc. par będących w stałym związku powiedziało sobie "kocham cię" w ciągu pierwszych trzech miesięcy znajomości. 13 proc. było na tyle niecierpliwych, że zrobiło to w ciągu miesiąca. Na wyznanie miłości już w pierwszym tygodniu znajomości zdecydowało się 3 proc. respondentów.

Pół roku z wyznaniem czekało tylko 14 proc. pytanych osób. Kolejne 3 proc. zdecydowało się na wyznanie po 9 miesiącach, 6 proc. potrzebowało na to roku, a tylko 2 proc. respondentów – dwóch lat.

Najpopularniejsza odpowiedź, wyznaczająca granicę trzech miesięcy, wskazuje na to, że Brytyjczycy nie są tak powściągliwi w wyznawaniu uczuć, jak można by się tego spodziewać. A jak sytuacja wygląda w Polsce? Badanie na temat wyznawania miłości w Polsce i na świecie przeprowadziła platforma randkowa eDarling.

Wynika z niego między innymi to, że na tle innych europejskich narodów jesteśmy dużo bardziej powściągliwi. Aż 24 proc. badanych stwierdziło, że ich partner w ogóle mógłby nie mówić, że ich kocha, a 22 proc. nie chciałoby tego słyszeć codziennie.

Autorzy badania wskazują, że nie koniecznie musi to świadczyć o tym, że nie jesteśmy romantyczni. Brak potrzeby nieustannego zapewniania o swoich uczuciach może być również oznaką, że czujemy się w związkach pewnie.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (2)