Blisko ludziKobiety o dużych wargach częściej osiągają orgazm?

Kobiety o dużych wargach częściej osiągają orgazm?

Kobiety o dużych wargach częściej osiągają orgazm?
Źródło zdjęć: © materiały prasowe

07.04.2014 13:44, aktual.: 07.04.2014 16:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według najnowszych badań, kształt ust kobiety pokazuje jej zdolność do osiągania satysfakcji seksualnej. Teorię tę przedstawił szkocki profesor psychologii, Stuart Brody, który twierdzi, że można dostrzec zdolność kobiety do osiągnięcia orgazmu, po prostu patrząc na jej wargi.

Według najnowszych badań, kształt ust kobiety pokazuje jej zdolność do osiągania satysfakcji seksualnej. Teorię tę przedstawił szkocki profesor psychologii, Stuart Brody, który twierdzi, że można dostrzec zdolność kobiety do osiągnięcia orgazmu, po prostu patrząc na jej wargi.

W swoim artykule pt. "Orgazm pochwowy częściej występuje wśród kobiet z widocznym guzkiem na górnej wardze" (Vaginal Orgasm Is More Prevalent Among Women with a Prominent Tubercle of the Upper Lip), profesor wskazuje, że to właśnie ten delikatny guzek, umiejscowiony tuż poniżej łuku Kupidyna (łuk na środku górnej wargi), jest najbardziej wiarygodnym wskaźnikiem satysfakcji seksualnej. Im bardziej jest wydatny, tym bogatsze życie seksualne prowadzi jego właścicielka.

Swoje badania Stuart Brody oparł na internetowych ankietach przeprowadzonych wśród 258 kobiet o średniej wieku 27 lat. Panie z widocznym guzkiem na górnej wardze zdecydowanie częściej od pozostałych deklarowały osiągnięcie orgazmu pochwowego, co pozwoliło wysunąć wnioski, że istnieje związek między kształtem warg i reakcji seksualnych.

Czy kobiety o dużych ustach mają częściej orgazm?

Szwedzki naukowiec zwraca uwagę na fakt, że kształt ust może zależeć od tych samych czynników, które regulują nasze procesy neurologiczne (np. reakcje na określone sytuacje). Podkreśla tym samym, że to nie sam guzek na górnej wardze kontroluje kobiecy orgazm, lecz bardziej procesy zachodzące w organizmie, które mogą mieć związek z takim, a nie innym kształtem ust.

Wiktor Koszycki, analityk zachowań seksualnych z serwisu Feromony.pl, zauważa biologiczny związek kształtu górnej wargi z osiąganiem orgazmu. Jego zdaniem kobiety z bardziej wydatnym guzkiem (a co się z tym wiąże, większymi ustami) doświadczają orgazmów pochwowych, bo są bardziej atrakcyjne od kobiet o wąskich ustach (w efekcie czego uprawiają więcej seksu).

Warto podkreślić, że badania profesora Brody opierają się jedynie na naturalnym kształcie ust. Nie oznacza to jednak, że panie o wąskich ustach nie mają szansy na bogate doznania seksualne... Naukowiec podkreśla bowiem, że to nie wielkość ust determinuje częstotliwość osiągania orgazmów, a właśnie ten mały guzek na środku górnej wargi.

(mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

* Brak orgazmu u kobiety:*

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także