Trwa ładowanie...
d18wpct

Koła na trawie. Władze San Francisco wprowadziły genialne rozwiązanie w parku

Z powodu pandemii koronawirusa jesteśmy zobowiązani, w miejscach publicznych, zachowywać bezpieczną odległość między innymi osobami. Nie każdemu to wychodzi, dlatego w jednym z parków w USA zastosowano prostą i skuteczną metodę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ludzie znowu zaczęli gromadzić się w parkach
Ludzie znowu zaczęli gromadzić się w parkach (Getty Images)
d18wpct

Zachowanie bezpiecznej odległości i zakaz organizowania dużych zgromadzeń to podstawowe obostrzenia, które mają na celu zahamować pandemię.

W związku z tym departament Rekreacji i Parków w San Francisco wprowadził w Parku Dolores ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu mieszkańcy miasta mogą swobodnie odpoczywać na łonie natury, a jednocześnie nie muszą obawiać się, że znajdują się zbyt blisko innych ludzi.

Na trawniku namalowano duże, białe okręgi, w obrębie których ludzie mogą siedzieć i piknikować tym samym zachowując bezpieczną odległość.

d18wpct

Pomysł narodził się po tym, jak w ubiegłym tygodniu mieszkańcy zaczęli korzystać ze słonecznej pogody, a w parkach pojawiły się tłumy osób. Władze San Francisco wzorowały się na Domino Park w Brooklynie, gdzie rozwiązanie z okręgami na trawie funkcjonuje już od kilkunastu dni. Ciekawe, czy w Polsce sprawdziłby się taki pomysł?

Pokazuje owłosione nogi i pachy. Kaya Szulczewska o kontrowersyjnych zdjęciach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d18wpct

Podziel się opinią

Share
d18wpct
d18wpct