Trwa ładowanie...
d4bufi1

Koronawirus na świecie. Dr Hugh Montgomery wyjaśnia, dlaczego jest tak bardzo zaraźliwy

Koronawirus rozprzestrzenia się po świecie. Dr Hugh Montgomery z Uniwersytetu Londyńskiego powiedział w wywiadzie, że jedna osoba jest w stanie zarazić koronawirusem nawet 59 tysięcy innych. Wezwał Brytyjczyków do zachowania dystansu społecznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus jest bardzo zaraźliwy. Dr Hugh Montgomery tłumaczy
Koronawirus jest bardzo zaraźliwy. Dr Hugh Montgomery tłumaczy (Getty Images)
d4bufi1

Dr Hugh Montgomery, specjalista w zakresie intensywnej terapii, wyjaśnił w programie realizowanym przez Channel 4, że koronawirus jest o wiele bardziej zaraźliwy niż zwykła grypa. Podczas gdy pierwszą przypadłość jesteśmy w stanie przenieść bezpośrednio na około 1.4 osób, tak koronawirusa przekazujemy dwukrotnie większej liczbie ludzi. Ponieważ wirus często nie daje objawów, nieświadomie możemy zakazić tysiące osób.

– Różnica nie wydaje się zbyt wielka. Ale jeśli każda z tych trzech osób przeniesie wirusa na kolejne trzy, a zadzieje się to na dziesięciu warstwach, to jedna osoba jest odpowiedzialna za zarażenie 59 tysięcy osób – tłumaczył dr Montgomery cytowany przez "Daily Mail".

d4bufi1

Koronawirus. Rekordowy wzrost liczby zgonów w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa zmarło w poniedziałek 87 osób, w efekcie czego łączna liczba zgonów zwiększyła się do 422. Dzień wcześniej zmarło 54 zainfekowanych Brytyjczyków. Liczba ofiar śmiertelnych w Wielkiej Brytanii wzrosła prawie sześciokrotnie w ciągu tygodnia. Dziś (25 marca, godzina 14.30) mówi się o 427 zgonach, a liczba zarażonych wzrosła do ponad 8000.

– Proszę, pamiętajcie, że najlepszą szansą, jaką możemy dać ludziom, którzy chorują, jest posiadanie wystarczającej liczby łóżek, personelu medycznego, wystarczającej liczby wyposażenia w szpitalach – mówił dr Montgomery podczas wywiadu. Dodał, że trzeba być nieodpowiedzialnym, aby z zakażenia nie robić sobie "nic wielkiego", bo tu chodzi o dobro wszystkich. – Większość ludzi odczuje łagodne objawy po zarażeniu. Będą czuć się w porządku, ale nadal będą zarażać innych, jeśli się nie odizolują – stwierdził ekspert.

Premier Wielkiej Brytanii wprowadza ograniczenia

Brytyjski premier Boris Johnson ogłosił w poniedziałek kolejne ograniczenia, aby zatrzymać pandemię koronawirusa. Na zewnątrz można wychodzić tylko po zakupy, do lekarza lub apteki oraz do pracy, jeśli wykonuje się kluczowy zawód i nie może się pracować zdalnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bufi1

Zobacz także: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d4bufi1

Podziel się opinią

Share
d4bufi1
d4bufi1