Trwa ładowanie...
d1a2n1y

Koronawirus w Izraelu. Dwaj ratownicy medyczni modlą się jednocześnie

Z powodu koronawirusa w Izraelu zmarło już 5 osób. 2030 osób jest zarażonych – podał w środę tamtejszy resort zdrowia. W tych trudnych dla ludności izraelskiej dniach fotograf Motty Aflalo uchwycił sytuację, w której izraelski i muzułmański ratownik medyczny modlą się jednocześnie przy karetce pogotowia. Zdjęcie błyskawicznie zyskało popularność w sieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus na świecie. Piąta ofiara śmiertelna w Izraelu
Koronawirus na świecie. Piąta ofiara śmiertelna w Izraelu (Twitter/ Daniel Carmon)
d1a2n1y

Fotografia przedstawia dwóch lekarzy z Maguen David Adom (organizacji non-profit – przyp. red.), którzy modlą się obok siebie. Ciekawostką jest to, że jeden z nich jest Żydem, a drugi muzułmaninem. Każdy z lekarzy modli się zgodnie ze swoją tradycją. Fotografia szybko została rozprzestrzeniona w mediach społecznościowych. "Piękne", "szacunek" – komentowali zdjęcie internauci.

Koronawirus w Izraelu

Ministerstwo Zdrowia w Izraelu poinformowało w środę 25 marca, że zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. Dodano, że liczba osób ze zdiagnozowanym COVID-19 to 2030. Wzrost liczby rozpoznanych przypadków łączy się ze zwiększoną liczbą przeprowadzanych testów.

d1a2n1y

Według ministerstwa 37 osób jest w poważnym stanie, a 54 w umiarkowanym. Kolejne 1876 osób ma łagodne objawy. Z tych, którzy są zarażeni, 203 jest leczonych w szpitalach, 927 przebywa w domu, a 203 w hotelach, które zostały przekształcone na oddziały – podaje "Times of Israel".

Obecnie 58 Izraelczyków ozdrowiało.

Zobacz także: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1a2n1y

Podziel się opinią

Share
d1a2n1y
d1a2n1y