Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus w Izraelu. Dwaj ratownicy medyczni modlą się jednocześnie

Z powodu koronawirusa w Izraelu zmarło już 5 osób. 2030 osób jest zarażonych – podał w środę tamtejszy resort zdrowia. W tych trudnych dla ludności izraelskiej dniach fotograf Motty Aflalo uchwycił sytuację, w której izraelski i muzułmański ratownik medyczny modlą się jednocześnie przy karetce pogotowia. Zdjęcie błyskawicznie zyskało popularność w sieci.

Share
Koronawirus w Izraelu. Dwaj ratownicy medyczni modlą się jednocześnie
Źródło: Twitter/ Daniel Carmon
d39s297

Fotografia przedstawia dwóch lekarzy z Maguen David Adom (organizacji non-profit – przyp. red.), którzy modlą się obok siebie. Ciekawostką jest to, że jeden z nich jest Żydem, a drugi muzułmaninem. Każdy z lekarzy modli się zgodnie ze swoją tradycją. Fotografia szybko została rozprzestrzeniona w mediach społecznościowych. "Piękne", "szacunek" – komentowali zdjęcie internauci.

Koronawirus w Izraelu

Ministerstwo Zdrowia w Izraelu poinformowało w środę 25 marca, że zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. Dodano, że liczba osób ze zdiagnozowanym COVID-19 to 2030. Wzrost liczby rozpoznanych przypadków łączy się ze zwiększoną liczbą przeprowadzanych testów.

Według ministerstwa 37 osób jest w poważnym stanie, a 54 w umiarkowanym. Kolejne 1876 osób ma łagodne objawy. Z tych, którzy są zarażeni, 203 jest leczonych w szpitalach, 927 przebywa w domu, a 203 w hotelach, które zostały przekształcone na oddziały – podaje "Times of Israel".

d39s297

Obecnie 58 Izraelczyków ozdrowiało.

Zobacz także: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39s297

Podziel się opinią

Share
d39s297
d39s297