Blisko ludziKredyt gotówkowy na remont mieszkania – czy warto?

Kredyt gotówkowy na remont mieszkania – czy warto?

Źródło zdjęć: © Pexels
29.09.2021 11:44

Raz na jakiś czas każde mieszkanie wymaga odświeżenia. Jednak malowanie ścian, wymiana płytek w łazience czy paneli podłogowych to spore koszty, na których pokrycie nie zawsze wystarczają oszczędności. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą banki, które oferują kredyt gotówkowy na remont mieszkania. Sprawdź, czy jego zaciągnięcie na ten cel to dobry pomysł.

Statystycznie nawet co trzeci kredyt gotówkowy jest zaciągany na cele remontowe. Trudno się temu dziwić – koszty remontu mieszkania są dzisiaj ogromne, zwłaszcza jeśli wszystkie prace powierza się fachowcom. Sposobem na oszczędność jest wykonanie części z nich samodzielnie, ale i w tym przypadku nie obędzie się bez konieczności zakupu materiałów, których ceny w ostatnim roku podskoczyły nawet o kilkanaście procent.

Ile kosztuje remont mieszkania i jak go sfinansować?

Koszty remontu zależą od planowanych prac i wielkości mieszkania, dlatego w każdym przypadku będą inne. Musisz jednak nastawić się na dość spore wydatki.

Samo wymalowanie ścian w jednym pokoju kosztuje dzisiaj około 400-600 złotych (jest to koszt farby i robocizny). Za wymianę płytek w łazience zapłacisz co najmniej 2000 zł, natomiast za położenie nowych paneli podłogowych w jednym pomieszczeniu około 500-1000 zł. Jeśli natomiast marzy Ci się generalny remont mieszkania lub domu, z dużym prawdopodobieństwem wydasz sumę pokrywającą zakup nowego auta. Zastanawiasz się, skąd wziąć na to pieniądze?

Wydatki na remont najlepiej pokryć z oszczędności. Jednak w praktyce odłożenie odpowiedniej sumy na ten cel jest dość trudne. Pozostaje więc pożyczenie pieniędzy –jeśli nie możesz liczyć na wsparcie finansowe bliskich, jedynym rozsądnym rozwiązaniem będzie pożyczka lub kredyt na remont mieszkania zaciągnięty w banku.

Dlaczego najlepszy jest kredyt gotówkowy na remont mieszkania?

Banki proponują dzisiaj cały wachlarz różnych produktów kredytowych. Dodatkowe środki możesz więc pozyskać np. w ramach limitu w rachunku osobistym lub na karcie kredytowej, a także zaciągając rozmaite kredyty i pożyczki. Jeśli zastanawiasz się, jaki kredyt na remont mieszkania będzie najlepszy, odpowiedź brzmi: kredyt gotówkowy. Już śpieszymy z wyjaśnieniem dlaczego.

Ten rodzaj kredytu udzielany jest na dowolny cel, co oznacza, że nie musisz tłumaczyć się w banku, na co konkretnie wydasz pieniądze. Jest to bardzo wygodne, ponieważ dzięki temu zyskujesz pełną swobodę planowania wydatków, które w czasie remontu potrafią się dość dynamicznie zmieniać. Nikt nie będzie miał też pretensji, jeśli część środków przeznaczysz np. na nowy komputer dla dziecka, czy relaksujący masaż.

Kredyt gotówkowy na remont domu lub mieszkania możesz zaciągnąć w kwocie już od 1000 zł do nawet 200-300 tysięcy złotych. Jest to więc produkt, który pozwoli Ci sfinansować zarówno niewielki remont, jak i ten generalny. Co ważne, spłatę zobowiązania możesz rozłożyć nawet na 10 lat w zależności od możliwości finansowych,ponieważ od okresu spłaty zależeć będzie wysokość miesięcznych rat.

Jak wybrać kredyt gotówkowy na remont mieszkania?

W zasadzie każdy bank oferuje dzisiaj kredyt gotówkowy na remont mieszkania – ING Bank Śląski, Bank Millennium, Pekao, PKO BP, czy też Alior Bank. Który z nich będzie najlepszy? W Twoim interesie jest, aby wybrać najtańszą ofertę finansowania – w tym celu porównaj warunki dotyczące oprocentowania i wysokości prowizji, ponieważ właśnie te dwa elementy decydują o kosztach pożyczki. Na stronach banków znajdziesz kalkulator kredytu gotówkowego na remont domu lub mieszkania. Służy on do wyliczenia wysokości raty przy określonej sumie zobowiązania oraz okresie jego spłaty. Pamiętaj, że im dłużej będziesz spłacać raty, tym będą one niższe, ale większy będzie całkowity koszt pożyczki.

Samo zaciągnięcie kredytu gotówkowego na remont mieszkanie wymaga wielu formalności – będziesz musiała jedynie złożyć wniosek w banku oraz ewentualnie dostarczyć dokument potwierdzający Twoje dochody. Najpierw jednak usiądź wygodnie i zaplanuj wszystkie prace, sporządzając orientacyjny kosztorys remontu. W ten sposób określisz kwotę kredytu. Warto pożyczyć nieco więcej, aby mieć do dyspozycji środki na nieplanowe wydatki.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także