UrodaKremy do rąk poniżej 11 złotych. Zapobiegną pierzchnięciu skóry i zadbają o dłonie

Kremy do rąk poniżej 11 złotych. Zapobiegną pierzchnięciu skóry i zadbają o dłonie

Kremy do rąk poniżej 11 złotych. Zapobiegną pierzchnięciu skóry i zadbają o dłonie
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Monika Zonenberg
22.11.2017 14:35, aktualizacja: 22.11.2017 16:28

O dłonie powinnyśmy dbać przez cały rok, jednak zima i jesień to dla nich szczególnie ciężki czas. Wiatr i mróz potrafią szybko sprawić, że skóra stanie się sucha i popęka. Aby temu zapobiec, należy często używać odpowiednich kremów. Wybraliśmy najlepsze receptury poniżej 11 złotych, które idealnie zadbają o dłonie.

Skóra dłoni co chwile narażona jest na podrażnienia. Mycie rąk, używanie detergentów, klimatyzacja, warunki pogodowe - wszystkie te czynniki odbijają się na jej kondycji i wyglądzie. Nieodpowiednio zabezpieczona, może stać się sucha, a od tego już jeden krok do podrażnień i pękania skóry. Powstałe ranki są nie tylko bardzo nieestetyczne, ale też bolą przy każdym ruchu. Nic po tym, że będziemy miały perfekcyjny manicure, kiedy nasze dłonie będą pokryte warstwą suchej, łuszczącej się skóry. Warto zdać sobie sprawę, że nasze dłonie ciągle wystawione są na słońce i panujące warunki atmosferyczne, więc muszą odpierać wiele ataków na swoje zdrowie, i to przez cały rok. Skóra na rękach starzeje się równie szybko, co ta na twarzy. Jest delikatna, więc powinnaś jej poświęcić wiele uwagi. Najłatwiej zadbać o nią często używając kremu dopasowanego do naszych potrzeb. Jak go dobrać, by spełniał nasze oczekiwania?

Kremy ochronne
Mimo że w sklepach mamy do wyboru wiele rodzajów specyfików do rąk, ważne jest, by dobrać je odpowiednio do warunków zastosowania. Kremy nawilżające nie nadają się do stosowania przed wyjściem na mróz. Ich składniki mogą "zamarznąć" w skórze i sprawić, że będzie jeszcze bardziej wysuszona. Aby ochronić ją przed ostrymi warunkami należy użyć kremu ochronnego. Ten natłuści nasze dłonie i sprawi, że będą odporne na wiatr i zimno. Używaj go przed każdym wyjściem na dwór, kiedy temperatura spadnie.

Kremy nawilżające
Nawilżenie to podstawa pielęgnacji skóry całego ciała, która narażona jest na coraz większą ilość czynników o działaniu wysuszających. Dłonie, które nie są nawilżone, zaczynają nieprzyjemnie pękać i wyglądać na zaniedbane. Krem o takim działaniu powinnaś mieć w każdej torebce i zabierać ze sobą wszędzie. Tylko regularne smarowanie nim przyniesie efekty, a będą one z pewnością zachwycające. Dobrym pomysłem jest także położenie kremu nawilżającego na umywalce, zaraz obok mydła. Będzie ci to przypominać o stosowaniu go po każdym myciu rąk.

Kremy do skóry bardzo suchej
Podrażniona skóra wymaga natychmiastowej reakcji, która da im tak potrzebne ukojenie i przyśpieszy regenerację naskórka. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom błyskawicznie nawilży i uelastyczni spragnioną odżywienia skórę. Kiedy tylko poczujesz, że twoje dłonie bardzo odczuły zewnętrzne warunki, zastosuj krem do skóry bardzo suchej i wymagającej natychmiastowej regeneracji.

Kremy pielęgnujące skórę i paznokcie
Prócz oczywistego działania na skórę dłoni, istnieją kremy, które mają też pozytywny wpływ na kondycję naszych paznokci. Taki kompleksowy produkt przyda się każdej kobiecie, dla której wygląd dłoni jest ważny. Zawarte w nim składniki, często olejki, nawilżają i chronią nasze dłonie, a dodatkowo wzmacniają płytkę paznokcia. Mają także pozytywny wpływ na skórki, które potrafią być prawdziwym utrapieniem. Kiedy będą odżywione, przestaną się zadzierać, narastać na paznokieć i zadzierać się.