GwiazdyKrólowa Elżbieta II obchodzi 96. urodziny. Tak wyglądała jako dwulatka. Zdjęcie rozczula

Królowa Elżbieta II obchodzi 96. urodziny. Tak wyglądała jako dwulatka. Zdjęcie rozczula

Królowa Elżbieta skończyła 96 lat
Królowa Elżbieta skończyła 96 lat
Źródło zdjęć: © Getty Images | Steve Parsons
21.04.2022 16:49, aktualizacja: 21.04.2022 17:20

Królowa Elżbieta II skończyła 96 lat. Z tej okazji na oficjalnym instagramowym profilu rodziny królewskiej opublikowano jej zdjęcie z dzieciństwa. Na fotografii ma zaledwie dwa latka i prezentuje się naprawdę rozczulająco. W komentarzach pod postem posypały się życzenia od internautów z całego świata.

21 kwietnia 2022 roku królowa Elżbieta II obchodzi swoje 96. urodziny. Monarchini, w zasadzie jak co roku, świętuje bardzo kameralnie. Ten wyjątkowy dzień spędza w wiejskiej posiadłości Sandringham we wschodniej Anglii, która była szczególnie lubiana przez jej męża – zmarłego w zeszłym roku księcia Filipa. Jedynym publicznym elementem obchodzenia urodzin miał być salut armatni. Oficjalne obchody zgodnie z tradycją odbędą się w czerwcu i połączone będą z wyjątkowym jubileuszem. W tym roku bowiem mija 70 lat, odkąd Elżbieta II zasiadła na tronie. 

Zdjęcie z dzieciństwa królowej Elżbiety II rozczuliło internautów

Z okazji urodzin monarchini na oficjalnym instagramowym profilu rodziny królewskiej pojawiło się zdjęcie z jej dzieciństwa. Na fotografii mała Elżbieta ma zaledwie dwa latka. Główkę z burzą loków podpiera na rączkach i uśmiecha się wdzięcznie do obiektywu. W sekcji komentarzy pojawiła się cała masa komentarzy internautów z całego świata, którzy chcieli życzyć królowej wszystkiego, co najlepsze w dniu jej święta. 

Królowa Elżbieta II nie miała zasiąść na brytyjskim tronie

W opisie pod zdjęciem pojawiła się również krótka historia dzieciństwa Elżbiety i tego, w jaki sposób trafiła na brytyjski tron. "Księżniczka Elżbieta była najstarszą córką księcia i księżnej Yorku i nigdy nie miała zostać królową. Jej życie zmieniło się w 1936 roku, gdy jej wujek, król Edward VIII, abdykował, jej ojciec został królem Jerzym VI, a ona jego następcą. Po smutnej śmierci ojca w 1952 roku księżniczka Elżbieta została królową Elżbietą II w wieku zaledwie 25 lat, a w tym roku obchodzi 70-lecie zasiadania na tronie. Pierwszy taki jubileusz w brytyjskiej historii" – czytamy na instagramowym profilu rodziny królewskiej. 

W przeddzień urodzin monarchini opublikowano z kolei jej aktualną fotografię. Królowa Elżbieta II zapozowała do niej ze swoimi dwoma pięknymi, białymi kucami, które wabią się Bybeck Katie i Bybeck Nightingale. Nie od dziś wiadomo, że pasją królowej jest jazda konna. Sama ma kilka stadnin i zawsze chętnie uczestniczy w wyścigach konnych. Zdjęcie zostało zrobione w zeszłym miesiącu na terenie otaczającym zamek Windsor. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl