Trwa ładowanie...

Królowa Elżbieta II odmówiła przyjęcia nagrody dla "Staruszka Roku". Monarchini nie czuje się staro

Królowa Elżbieta II została nominowana do nagrody "Staruszki Roku" przez brytyjski magazyn "The Oldie". Monarchini postanowiła odmówić jej przyjęcia. Teraz czasopismo opublikowało list od prywatnego sekretarza królowej, który tłumaczy tę decyzję.

Królowa Elżbieta II nie przyjęła nagrody magazynu "The Oldie" Królowa Elżbieta II nie przyjęła nagrody magazynu "The Oldie" Źródło: Getty Images, fot: Alastair Grant
d18y17h
d18y17h

W lipcu tego roku Gyles Brandreth, przewodniczący komisji przyznającej nagrody "The Oldie of the Year", czyli "Staruszka Roku", napisał list do Pałacu Buckingham, w którym poinformował, że królowa Elżbieta II została nominowana do nagrody i w związku z tym zapytał, czy 95-letnia monarchini postanowi ją przyjąć. W sierpniu otrzymał odpowiedź od prywatnego sekretarza królowej, Toma Laing-Bakera. Teraz magazyn postanowił opublikować treść listu, w którym zostało wyjaśnione, dlaczego królowa Elżbieta postanowiła odmówić przyjęcia nagrody. 

Królowa Elżbieta II nie przyjęła nagrody. Wyjaśniono powody 

"Jej Wysokość wierzy, że ma się tyle lat, na ile się czuje, dlatego królowa nie uważa, że spełnia istotne kryteria, aby przyjąć nagrodę i ma nadzieję, że znajdziecie bardziej godnego kandydata" – można przeczytać w treści listu. 

Jak się okazuje, królowa Elżbieta II postanowiła nie przyjąć nagrody "Staruszki Roku", ponieważ wcale nie czuje się staro. Nie uważa się za "staruszkę", więc jej zdaniem nie spełnia kryteriów. List został jednak napisany w bardzo grzecznym i miłym tonie, a na jego końcu zostały załączone serdecznie pozdrowienia od królowej dla redakcji magazynu "The Oldie". 

d18y17h

Nominację otrzymali również inni członkowie rodziny królewskiej 

Nagroda "Oldie of the Year" jest przyznawana już od 1992 roku. 20 lat temu tę nagrodę przyjęła królowa matka, a w 2011 roku został nominowany do niej również zmarły w tym roku książę Filip. W liście stwierdził, że nominacja jest poniekąd odwróconym komplementem, który przypomniał mu o szybko przemijającym czasie. Na koniec stwierdził jednak, że miło mu, że ktoś w ogóle o nim pamięta.  

Warto przypomnieć, że w przyszłym roku królowa Elżbieta II będzie obchodziła 70-lecie panowania. To sprawia, że jest najdłużej panującym brytyjskim monarchą, a także najdłużej urzędującą głową państwa na świecie. 

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Tego żałuje królowa Elżbieta II

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d18y17h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18y17h