ycipk-402ddl

Ksiądz wysyłał SMS-y do uczennicy. "Jesteś niezłą kocicą"

Zostało wszczęte postępowanie przeciwko księdzu, który wysyłał SMS-y do 13-letniej uczennicy. Dziewczyna miała od duchownego otrzymywać wiadomości z seksualnym podtekstem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śląskich wszczęła postępowanie przeciwko księdzu
Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śląskich wszczęła postępowanie przeciwko księdzu (123RF)
ycipk-402ddl

Jak donosi portal Fakt24, kuria miała zareagować dopiero po trzecim zgłoszeniu, które dostali od matki uczennicy. 35-letni ksiądz został wówczas przeniesiony z parafii w Ząbkowicach Śląskich do Domu Księży Emerytów w Świdnicy.

Duchowny został w nim umieszczony po tym, jak treść wiadomości wysyłanych do nieletniej wyszła na jaw. Jak donoszą informatorzy "Gazety Wyborczej", cytowani przez Fakt24, SMS pt.: "jesteś niezłą kocicą" był jednym z tych mniej kontrowersyjnych.

Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śląskich wszczęła postępowanie przeciwko księdzu, ale nie chce na tym etapie śledztwa ujawniać żadnych szczegółów sprawy. Do tej pory duchowny otrzymał zakaz wykonywania posługi duszpasterskiej oraz został odwołany z parafii do momentu wyjaśnienia sprawy. Za nawiązanie kontaktu z małoletnią w celach seksualnych może mu grozić do trzech lat więzienia.

ycipk-402ddl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-402ddl

ycipk-402ddl
ycipk-402ddl