ModaKsiężna Diana nigdy się z nią nie rozstawała. To jej broń przeciwko paparazzim!

Księżna Diana nigdy się z nią nie rozstawała. To jej broń przeciwko paparazzim!

Księżna Diana nigdy się z nią nie rozstawała. To jej broń przeciwko paparazzim!
Źródło zdjęć: © Getty Images
Paulina Brzozowska
12.04.2017 11:54, aktualizacja: 12.04.2017 14:23

Księżna Diana słynęła z elegancji i klasy. Jednak jej serce skradł dodatek, który później zamienił się w broń przeciwko paparazzim. Diana praktycznie się z nim nie rozstawała i uczyniła z niego swój znak rozpoznawczy. Co było ulubionym akcesorium Lady Di?

Diana dla wielu kobiet stanowiła niedościgniony ideał stylu i elegancji. Jej kostiumy i wieczorowe kreacje przeszły już do historii świata mody. I choć księżna stroniła od przesady, to szczególnie upodobała sobie jeden dodatek. Miał on jednak nie tylko funkcję estetyczną, ale służył Dianie do znacznie ważniejszego celu. W tym tekście odkrywamy sekret ulubionego modelu torebki księżnej.

Obraz
© Getty Images

Księżna znana była z lojalności wobec angielskich projektantów mody. Jej ulubienicami byli przede wszystkim Versace i Catherine Walker, która była odpowiedzialna za większość spektakularnych suknii Diany prezentowanych na najważniejszych spotkaniach towarzyskich. - Diana była bardzo uprzejma, bardzo kurtuazyjna i doceniała naszą pracę. Nigdy nie spóźniała się na umówione spotkania, co było oznaką ogromnego szacunku do naszego czasu. Za każdym razem, kiedy jej stylizacja została pochwalona w mediach, wylewnie nam dziękowała - mówił Cyrus, wdowiec po Catherine, w wywiadzie dla magazynu "Hello!"

Obraz
© Getty Images

Jednak to nie przepiękne suknie księżnej zwracają naszą uwagę, kiedy patrzymy na przedstawiające ją fotografie. Elementem przykuwającym wzrok jest malutka torebka, z którą Księżna Diana nie rozstawała się podczas wszelkich uroczystości. Sekret tego dodatku zdradza Anya Hindmarch, projektantka torebek, która przez wiele lat współpracowała z małżonką Księcia Karola.

Kopertówka, którą księżna zawsze miała przy sobie służyła jej do przykrywania zbyt głębokiego dekoltu, którego ekspozycja narażała ją na zbytnią uwagę paparazzich i ewentualną kompromitację w mediach. - Śmiałyśmy się, kiedy projektowałam dla niej ”dekoltową torebkę”, jak zwykłyśmy ją nazywać. Maleńką kopertówkę, którą Diana zakrywała biust podczas wysiadania z auta - mówiła Anya w jednym z wywiadów.

Obraz
© Getty Images

Stylizacją-ikoną, która przyniosła księżnej największy rozgłos była tzw. suknia zemsty. Lady Diana założyła ją w 1994 roku dzień po tym, jak w mediach gruchnęła wieść o romansie księcia Karola i Camilli Parker Bowles. Trzy lata później, na aukcji, z której dochód przeznaczony był na pomoc osobom cierpiącym na AIDS i raka piersi, mała czarna zodkrytymi ramionami osiągnęła zawrotną cenę 74 tysięcy dolarów.

Obraz
© Getty Images

Aukcja pozwoliła na zebranie w sumie ponad 6 mln dolarów i można było na niej zlicytować wiele spektakularnych kreacji księżnej. Wśród nich znalazły się także projekty Catherine.

Walker stworzyła również czarną sukienkę, w której Księżna Diana została pochowana po śmierci w tragicznym wypadku samochodowym. Projektantka uznała to za najsmutniejsze i najtrudniejsze ze zleceń, jakie przyszło jej realizować.

Obraz
© Getty Images

Nie ukrywamy, że takie użycie kopertówki nigdy nie przyszło nam do głowy, ale jest niezwykle pomysłowe. Wiele współczesnych celebrytek mogłoby brać przykład z Lady Diany. Jednak czy wtedy wciąż byłyby sławne?

Źródło artykułu:WP Kobieta