FitnessKupujemy termometr bezdotykowy. Trzy najpopularniejsze modele

Kupujemy termometr bezdotykowy. Trzy najpopularniejsze modele

Jesień i zima są czasem, kiedy jesteśmy szczególnie zagrożeni chorobami mającymi związek z gwałtownymi zmianami temperatur otoczenia lub ubiorem nieadekwatnym do pogody. Spośród różnych objawów jednym z najpoważniejszych jest gorączka, dlatego warto zaopatrzyć się w dobry termometr. Sprawdziliśmy, które modele termometrów bezdotykowych cieszą się największą popularnością.

Termometr bezdotykowy jest szybki, bezpieczny i łatwy w obsłudze
Termometr bezdotykowy jest szybki, bezpieczny i łatwy w obsłudze
Źródło zdjęć: © Pixabay

Wydawało się, że znaczny spadek liczby zachorowań na koronawirusa sprawi, że chorobowa sytuacja się uspokoi, ale kolejny sezon jesienno-zimowy nakazuje schować optymizm do kieszeni. Dlatego warto być odpowiednio przygotowanym i mieć w domowej apteczce dobry termometr. Można oczywiście korzystać z klasycznego rozwiązania, a więc termometru rtęciowego umieszczanego pod pachą, ale już w trakcie pandemii hitem okazały się urządzenia bezdotykowe, które są dokładne i bardziej higieniczne.

Termometr bezdotykowy dokonuje pomiaru na podstawie promieniowania cieplnego naszego ciała. Ze względu na sposób pomiaru Wyróżniamy trzy rodzaje urządzeń – radiacyjne mierzące temperaturę z wykorzystaniem całkowitego promieniowania, barwowe wykorzystujące określoną długość fal, a także pasmowe działające w oparciu o niektóre pasma promieniowania. Wszystkie trzy rodzaje charakteryzują się podobną dokładnością. Termometry bezdotykowe możemy również podzielić ze względu na miejsce pomiaru i ten może być dokonywany przez czoło lub ucho. Są też urządzenia pozwalające na mierzenie temperatury z obu miejsc.

Przy wyborze warto zwrócić uwagę na szybkość pomiaru, przyjazność obsługi i powtarzalność wyników, która świadczy o precyzji urządzenia. Przy naszym przeglądzie kierowaliśmy się jednak przede wszystkim popularnością danych modeli i poniżej znajdziecie trzy urządzenia, które zostały docenione przez użytkowników.

Przyjazny w użyciu

Pierwszy termometr na liście to GÖTZE & JENSEN T500, który wykonuje pomiar w ciągu ok. 1 sekundy. Wyświetlacz LCD ma trzy kolory podświetlenia, gdzie zielony oznacza temperaturę w normie, pomarańczowy to podwyższona temperatura, a czerwony – gorączka. Pomiar wykonywany jest na czole, a o jego zakończeniu informuje sygnał dźwiękowy. Z tym termometrem można też sprawdzać temperaturę powierzchni przedmiotów.

Śledź przebieg gorączki

Termometr Medivon Timi Smart Verona pozwala zapamiętać 9 ostatnich pomiarów, dzięki czemu można sprawdzić, jak przebiega choroba. Pomiar jest dokonywany za pomocą podczerwieni, a urządzenie nadaje się nie tylko do sprawdzania ciepłoty ciała, ale również przedmiotów. Termometr ma certyfikat medyczny, więc może być używany w przychodniach i szpitalach.

Szybki jak błyskawica

Trzeci na liście jest Tech-Med TM-F03BB, który pozwala zapamiętać aż do 32 ostatnich pomiarów. Wynik pojawia się już 0,5 s po naciśnięciu przycisku. Termometr pozwala na mierzenie ciepłoty ciała oraz przedmiotów. Podczas pomiaru urządzenie dokonuje dynamicznej korekcji uwzględniającej temperaturę otoczenia. Na liście funkcji jest też alarm uaktywniający się, kiedy temperatura ciała jest podwyższona. Pomiar jest dokonywany za pomocą sondy na podczerwień.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (17)