GwiazdyLadies' Jazz Festival już niebawem w Gdyni

Ladies' Jazz Festival już niebawem w Gdyni

Ladies' Jazz Festival już niebawem w Gdyni
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.06.2014 11:49

LADIES' JAZZ FESTIVAL 2014 to po raz pierwszy w Polsce Nikki Yanofsky, Monsieur Perine i Banda Magda,
to recital Moniki Borzym
i specjalny projekt Krystyny Stańko - Jej Jobim,
ale to nie wszystko!

LADIES' JAZZ FESTIVAL 2014 to po raz pierwszy w Polsce Nikki Yanofsky, Monsieur Perine i Banda Magda, to recital Moniki Borzym i specjalny projekt Krystyny Stańko - Jej Jobim, ale to nie wszystko! W tym roku Ladies' Jazz Festival nie tylko w salach koncertowych Gdyni, nie tylko w nowej Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, ale to aż siedem dostępnych dla wszystkich, którzy tylko będą mieli ochotę, znajdą czas i przyjdą w odpowiednie miejsca i o odpowiedniej godzinie, koncerty w przestrzeni publicznej Gdyni!

Artystki, które zgodziły się dla nas wystąpić, to laureatki konkursów i przeglądów, uznane już w polskim świecie jazzowym dziewczyny, które za chwilę będą występować na wszystkich najważniejszych scenach w Polsce.

I tak, 11.07.2014r. Hanna Woźniak & Confusion Project g.17.00 Infobox
Otwierająca Ladies' Jazz Festival w przestrzeni publicznej Gdyni Hanna Woźniak znana jest już publiczności trójmiejskiej - jest przecież absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku. Do Jej najpoważniejszych osiągnięć należy zaliczyć: I miejsce na 40 Międzynarodowych spotkaniach wokalistów jazzowych w Zamościu i wyróżnienie na 43 Old jazz meeting, czyli prestiżowej "Złotej Tarce". Na koncercie w Infoboksie towarzyszyć Jej będzie Confusion Trio w składzie: Michał Ciesielski fortepian, Piotr Gierszewski gitara basowa i Adam Golicki perkusja.

12.07.2014r. Saksofonarium g.14.00 Muzeum Marynarki Wojennej i g.17.00 Infobox
Saksofonarium jest rezultatem zderzenia różnych muzycznych temperamentów, które połączyła fascynacja kameralistyką saksofonową. Tworzą go cztery saksofonistki, na co dzień związane z muzyką saksofonową. Kwartet powstał w listopadzie 2009 roku w Krakowie. Repertuar zespołu jest zróżnicowany stylistycznie, począwszy od jazzu, poprzez aranżacje muzyki filmowej i rozrywkowej, stąd też można usłyszeć w wykonaniu kwartetu zarówno renesansową suitę, swing jak i argentyńskie tango. Na Ladies' Jazz Festival 2014 dziewczyny dmące w saksofony wystąpią aż dwukrotnie!

15.07.2014r. Agnieszka Maciaszczyk Quintet g.18.00 Infobox
Agnieszka Maciaszczyk to kolejna absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunku Jazz i muzyka estradowa, specjalność: wokalistyka jazzowa. Trzykrotna półfinalistka Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, finalistka 4th Azoty Tarnów Jazz Contest (jako jedyna kobieta w swojej kategorii), również dwukrotnie wyróżniona na festiwalu im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie, laureatka III miejsca na Swingującym Kruku 2013 w Częstochowie. Pedagog Akademii Rocka New Drums School. Towarzyszący artystce kwartet tworzą Marcin Ciesielski fortepian, Jarosław Stokowski kontrabas, Adam Golicki perkusja i Szymon Łukowski saksofon.

18.07.2014r. Karolina Śleziak g.18.00 Infobox
W wieku 17 lat napisała piosenkę, którą wykonała razem z orkiestrą i chórem na specjalnie potrzeby musicalu „Nie lękajcie się”. Musical został zarejestrowany w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. Od tego momentu tworzenie własnych piosenek stało się dla niej naturalne jak oddychanie. Silnie inspiruje ją jazz, pop, blues oraz funky, a także tacy artyści jak Stevie Wonder, Dianna Reeves, Roberta Gambarini czy Erykah Badu. W w 2013 roku światło dzienne ujrzała jej debiutancka płyta "Tesna" nagrana ze znakomitymi polskimi muzykami. W Rankingu dziennikarza Polskiego Radia RDC Adama Dobrzyńskiego autora audycji "Muzyka z czterech stron świata" jej płyta została uznana jako jeden z najlepszych debiutów polskiej muzyki jazzowej w 2013 roku. Koncertowała na wielu festiwalach m. in. Jazz w Ruinach, Silesian Jazz Meeting, Silesian Voices.

19.07.2014r. Bardotka Trio g. 16.00 Kawiarnia Scena Letnia w Orłowie g.19.00 Infobox
Podczas swoich dwóch koncertów w ramach Ladies Jazz Festival 2014 Bardotka Trio zaprezentuje wachlarz polskich i amerykańskich standardów swingowych z własnym pomysłem na odświeżenie pięknych polskich klasyków, zagra porywające aranżacje hitów anglojęzycznych, a także specjalnie przygotowane na to wydarzenie wersje swoich utworów autorskich. Electro Swing w najlepszym wydaniu! Wystarczy przypomnieć, że dziewczyny zostały namaszczone przez samą Marcellę Puppini z The Puppini Sisters. Bardotka Trio wystąpi w składzie Agnieszka Choromańska, Marta Podobas, Marta Zubilewicz-Ambroziewicz. Zespołowi będzie towarzyszył 4 osobowy band.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także