Trwa ładowanie...

Lalki interaktywne dla twojego dziecka. Bawią i uczą

Zabawki są potrzebne w życiu dziecka, ponieważ pozytywnie wpływają na jego rozwój i poszerzają wyobraźnię. Niektóre typy mogą nawet uczyć, jak np. lalki interaktywne. Dlaczego warto je kupić?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Lalki interaktywne dla twojego dziecka. Bawią i ucząŹródło: iStock.com
datl010
datl010

Lalka interaktywna – dlaczego warto kupić?

Interaktywne zabawki zyskują coraz większą popularność. Ich zaletą jest to, że żywo reagują na zachowania dziecka, dzięki czemu uczą wrażliwości, empatii, a także samodzielności i odpowiedzialności. Interaktywne lalki są kolorowe, przyciągają uwagę maluchów i zachęcają do zabawy. Ich ceny jednak znacznie przekraczają ceny standardowych lalek, musimy się zatem przygotować na większy wydatek, nierzadko przekraczający 100 zł, nawet 200 zł.

Nie wszystkie interaktywne lalki są takie same, chociaż większość z nich przypomina istoty ludzkie. Niektóre modele pomagają rozwijać zdolności artystyczne, inne poszerzają wiedzę o świecie i uczą języków obcych. Chyba najbardziej popularne są jednak lalki-bobasy, które pokazują maluchom, jak należy dbać o niemowlęcia i jakie konsekwencje przynosi zaniedbanie. Tego typu modele imitują prawdziwe zachowanie dziecka, a więc płaczą, zasypiają, machają rączkami i nóżkami, a także jedzą i piją.

Alternatywnym wyborem mogą być interaktywne pluszaki w kształcie zwierząt, które można położyć do łóżeczka. Takie modele mogą uspokoić malucha w razie potrzeby albo skupić jego uwagę za pomocą dźwięku kołysanki.

Lalka interaktywna – jaką wybrać?

Przede wszystkim lalka powinna być bezpieczna, toteż pamiętajmy o tym, by wybrany egzemplarz był wykonany z delikatnych, atestowanych materiałów i nie zawierał ostrych, drobnych elementów, które pociecha mogłaby połknąć. Lalki nie mogą też wydawać zbyt głośnych dźwięków, ponieważ wówczas mogą wystraszyć malucha. Ważną kwestią jest również to, by były dostosowane do wieku pociechy. W przeciwnym razie szybko się znudzą albo w ogóle nie wzbudzą zainteresowania. Zawsze warto zwracać uwagę na oznaczenia. Zazwyczaj tego typu modele dostępne są dla dzieci powyżej 2 roku życia.

Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

datl010
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
datl010