ycipk-17yn9l

Lekarz wyjawił, co dzieje się w szpitalach w trakcie upałów. "Przełożeni o tym wiedzą"

Afrykańskie temperatury w Polsce coraz bardziej dają się we znaki. Jak się okazuje, wiele placówek, w tym np. niektóre szpitale w ogóle nie są przygotowane na funkcjonowanie przy ekstremalnie wysokich temperaturach. Pielęgniarki martwią się o leki, które zaczynają się rozkładać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wysokie temperatury sprawiają, że pacjentom jeszcze gorzej się funkcjonuje.
Wysokie temperatury sprawiają, że pacjentom jeszcze gorzej się funkcjonuje. (123RF)
ycipk-17yn9l

Grzegorz Siwek, jeden z lekarzy pracujących w Szpitalu Klinicznym w Krakowie, opublikował na Twitterze zdjęcie termometru z pomiarem temperatury w sali zabiegowej. Urządzenie pokazywało 28 stopni Celsjusza.

Zobacz także: Niecodzienne ogłoszenie w szpitalu w Częstochowie. Pacjentki zbulwersowane

Anastezjolog jest zbulwersowany obecną sytuacją. "Temperatura na sali zabiegowej w dużym Szpitalu Klinicznym w Krakowie na której właśnie znieczulałem. Przełożeni o tym wiedzą, nikt nic nie robi" - stwierdził.

Lekarz zdradził również co dzieje się z lekami, gdy temperatura w pomieszczeniach jest zbyt wysoka. "Pielęgniarka na przerwy między zabiegami musi wynosić leki z tego pomieszczenia, bo się rozkładają" - napisał wprost.

Internauci nie kryją zszokowania i mają konkretne rady dla lekarza. "W takich warunkach to sam lekarz anestezjolog może się wprowadzić niezauważenie w sedację podczas zabiegu z samego odwodnienia" - napisał jeden komentujący.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-17yn9l