Trwa ładowanie...
d17p8ld

Lekarz wyjawił, co dzieje się w szpitalach w trakcie upałów. "Przełożeni o tym wiedzą"

Afrykańskie temperatury w Polsce coraz bardziej dają się we znaki. Jak się okazuje, wiele placówek, w tym np. niektóre szpitale w ogóle nie są przygotowane na funkcjonowanie przy ekstremalnie wysokich temperaturach. Pielęgniarki martwią się o leki, które zaczynają się rozkładać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wysokie temperatury sprawiają, że pacjentom jeszcze gorzej się funkcjonuje.
Wysokie temperatury sprawiają, że pacjentom jeszcze gorzej się funkcjonuje. (123RF)
d17p8ld

Grzegorz Siwek, jeden z lekarzy pracujących w Szpitalu Klinicznym w Krakowie, opublikował na Twitterze zdjęcie termometru z pomiarem temperatury w sali zabiegowej. Urządzenie pokazywało 28 stopni Celsjusza.

Zobacz także: Niecodzienne ogłoszenie w szpitalu w Częstochowie. Pacjentki zbulwersowane

Anastezjolog jest zbulwersowany obecną sytuacją. "Temperatura na sali zabiegowej w dużym Szpitalu Klinicznym w Krakowie na której właśnie znieczulałem. Przełożeni o tym wiedzą, nikt nic nie robi" - stwierdził.

Lekarz zdradził również co dzieje się z lekami, gdy temperatura w pomieszczeniach jest zbyt wysoka. "Pielęgniarka na przerwy między zabiegami musi wynosić leki z tego pomieszczenia, bo się rozkładają" - napisał wprost.

Internauci nie kryją zszokowania i mają konkretne rady dla lekarza. "W takich warunkach to sam lekarz anestezjolog może się wprowadzić niezauważenie w sedację podczas zabiegu z samego odwodnienia" - napisał jeden komentujący.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17p8ld

Podziel się opinią

Share
d17p8ld
d17p8ld