Trwa ładowanie...
ycipk-b1b5zc

Niecodzienne ogłoszenie w szpitalu w Częstochowie. Pacjentki zbulwersowane

"Zakaz spodni" – taką informację przeczytać miały pacjentki jednego ze szpitali w Częstochowie. "Kto i jakim prawem tworzy takie wymogi?" – pytają zbulwersowane internautki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ogłoszenie zawisło w szpitalu w Częstochowie
Ogłoszenie zawisło w szpitalu w Częstochowie (Forum)
ycipk-b1b5zc

W szpitalu miejskim w Częstochowie doszło do nietypowego zdarzenia. W tamtejszej poradni ortopedycznej zawisła kartka, z której wynika, że kobiety mają zgłaszać się na badania w spódnicy. Wyraźnie podkreślono zakaz przychodzenia w spodniach. O sprawie poinformowała jedna z internautek.

archwium prywatne
Podziel się

"Ja się pytam kto i jakim prawem tworzy takie wymogi? Nie ma we mnie zgody na takie ograniczenia dla kobiet w dostępie do świadczeń medycznych. Żeńska końcówka w słowie 'pacjent' już w tym przypadku nikogo nie razi. Szkoda tylko, że używana jest głównie do wyodrębnienia tej grupy pacjentów z możliwości swobodnego dostępu do świadczenia" – pisała internautka, która zrobiła zdjęcie gabinetu.

ycipk-b1b5zc

Post trafił m.in. na facebookową grupę "Dziewuchy Dziewuchom", gdzie był szeroko komentowany. Jedna z internautek zastanawiała się, co ma zrobić w przypadku, gdy nie posiada w garderobie spódnicy. Inna żartobliwe martwiła się o mężczyzn, którzy również przychodzą na badania. Wizyta w krótkich spodenkach np. w grudniu mogłaby się dla nich bardzo źle skończyć.

Jak dotąd nie udało nam się skontaktować ze szpitalem.

ycipk-b1b5zc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: 11 pytań o dyspozytorów linii wsparcia

ycipk-b1b5zc

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-b1b5zc

ycipk-b1b5zc
ycipk-b1b5zc