Blisko ludziLosy Esmeraldy śledził cały świat. Odtwórczyni roli głównej doświadczyła zdrady, jej syn urodził się niepełnosprawny

Losy Esmeraldy śledził cały świat. Odtwórczyni roli głównej doświadczyła zdrady, jej syn urodził się niepełnosprawny

Leticia Calderón: jak wygląda dziś kultowa Esmeralda?
Leticia Calderón: jak wygląda dziś kultowa Esmeralda?

15.07.2021 09:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Leticia Calderón zasłynęła rolą Esmeraldy, która dała jej sławę i uwielbienie widzów. 15 lipca aktorka obchodzi 53. urodziny. Losy jej bohaterki serialowej śledziły miliony, również jej życie nie było usłane różami.

"Esmeralda" to serial, który opowiada historię kobiety zamienionej przy porodzie. Piękna, lecz biedna i niewidoma dziewczyna wzruszała widzów zasiadających w rekordowej liczbie przed ekranami na całym świecie. W opowieści nie zabrakło też wątku miłosnego. Partnerem Esmeraldy Rosales-Peñarreal był nieziemsko przystojny bożyszcze kobiet, Jose Armando, grany przez Fernando Colungę. Mężczyzna przy narodzinach trafił do bogatego domu. Gdy się spotkali, od razu się w sobie zakochali. O uczucie walczyli z przeciwnościami losu.

Leticia Calderón – jedna z najpopularniejszych latynoamerykańskich aktorek

Te przeciwności losu dotyczyły też odtwórczyni głównej roli. Leticia najpierw wyszła za mąż za niewłaściwego mężczyznę, później bez pamięci zakochała się w prawniku Juanie Collado. To uczucie para przypieczętowała ślubem. Mężczyzna miał z pierwszego związku dwójkę dzieci. Również i w nowej relacji czekał na potomka. Pierwszy syn serialowej Esmeraldy i prawnika urodził się ciężko chory. Chłopiec ma zespół Downa, cierpi też na dysautonomię, czyli schorzenia medyczne, w których autonomiczny układ nerwowy nie działa prawidłowo i może objawiać się na wiele sposobów, na przykład problemami trawiennymi lub trudnościami z zachowaniem określonej pozycji ciała.

"Płakałam, gdy dowiedziałam się o zespole Downa. Pytałam, dlaczego tak się stało. Obawiałam się reakcji Juana, przecież miał już dwoje zdrowych, normalnych dzieci" - zwierzyła się aktorka w jednym z wywiadów.

Mąż jednak zaakceptował syna. Małżeństwo wspierało się w trudnych chwilach. Doczekali się również drugiego dziecka, Carlosa. Chłopiec urodził się zdrowy.

Zwrot akcji

Aktorka zawiesiła karierę i zajęła się rodziną. Niestety, choć myślała, że sielanka trwa, jej małżeństwo wisiało na włosku. Jej relację z Juanem Collado rozbiła aktorka Yadhira Carrillo, znana z telenowel emitowanych w Polsce, takich jak "Grzesznica", "Cena marzeń", "Paulina" czy "Posłaniec szczęścia".

Leticia Calderón była zdruzgotana. Bardzo cierpiała, a najbardziej bolało ją to, że mąż przestał ją wspierać w wychowaniu synów.

Po ciężkim rozwodzie para się dogadała, a była rywalka zaczęła traktować dzieci Leticii, jak swoje.

Dziś aktorka grywa w serialach latynoskich, zajmuje się synami i wygląda na szczęśliwą. W lutym musiała się jednak zmierzyć ze śmiercią ukochanego ojca. Mario Calderón zmarł na COVID-19.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)