Ma córkę ze znanym aktorem. Nie posłała jej do szkoły

Roma Gąsiorowska nie posłała córki do szkoły
Roma Gąsiorowska nie posłała córki do szkoły
Źródło zdjęć: © ONS

24.11.2023 12:32, aktual.: 24.11.2023 13:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Roma Gąsiorowska przyznała na Instagramie, że jej kilkuletnia córka nie uczęszcza do "normalnej" szkoły. Aktorka wybrała dla swojej pociechy edukację domową z bardzo konkretnych powodów.

Roma Gąsiorowska ma dwoje dzieci: Jadwigę, która od dwóch lat jest w wieku szkolnym, oraz Klemensa. Ojciec tej dwójki to Michał Żurawski, z którym gwiazda zdecydowała się rozwieść. Niedawno aktorka postanowiła napisać fanom, z jakich powodów nie posłała córki do szkoły. "Z dumą obserwuję, jak odważnie, w swoim tempie odkrywa świat" - napisała na Instagramie.

Wybrała dla córki edukację domową. Oto jej argumenty

Aktorka podkreśliła, że jej zdaniem nauka w domu otwiera przed młodym człowiekiem zdecydowanie więcej możliwości. Pozwala też na uniknięcie sytuacji, które sama Gąsiorowska uważa za zupełnie zbędne i jedynie stresujące.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Moje dziecko nie chodzi do szkoły, bo ważny jest dla nas spokój, wolność wyboru i elastyczność. Chcemy kreować własny sposób na życie, a nie żyć według narzuconego schematu" - tłumaczyła gwiazda na Instagramie.

Jak dodała, nauka w domowych warunkach sprawia, że dzieci zdobywają potrzebną wiedzę bez niepotrzebnej atmosfery rywalizacji.

"To dla nas ważne. Cenimy sobie spokój i kreowanie własnego sposobu na życie" - podkreśliła.

Wspomniała również o tym, że podczas edukacji domowej dziecko ma okazję nauczyć się samodzielności, a także wypracować "własne, kreatywne metody zdobywania wiedzy". Bardzo ważny dla Gąsiorowskiej jest też rytm, który uwzględnia indywidualne potrzeby dziecka, czego mają nie zapewniać standardowe placówki edukacyjne.

"Stawiamy na naukę bez rywalizacji. Rytm uwzględniający indywidualne potrzeby dziecka. Szacunek wobec odmienności. Wiemy, że dziecko potrzebuje bliskości. Chcemy, by czuło się wysłuchane i nie bało się wyrażać własnego zdania. By spędzało jak najwięcej czasu z rodziną" - wylicza.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (35)
Zobacz także