Blisko ludziMaja Herman daje do myślenia. "Nie da się pokazać pacjenta w ataku paniki"

Maja Herman daje do myślenia. "Nie da się pokazać pacjenta w ataku paniki"

Maja Herman
Maja Herman
Źródło zdjęć: © Krzysztof Kuczyk / Forum | RM, Krzysztof Kuczyk / Forum
oprac. KSA

18.01.2021 13:46, aktual.: 03.03.2022 07:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Maja Herman to specjalistka psychiatrii, o której zrobiło się ostatnio bardzo głośno za sprawą jej dosadnego komentarza na temat szczepionek dla celebrytów. Herman regularnie porusza tematy związane ze zdrowiem, a ostatni wpis daje do myślenia.

Maja Herman, specjalistka psychiatrii i psychoterapeutka, chętnie zabiera głos w mediach społecznościowych i tym samym przybliża internautom odpowiedzi na wiele ciekawych kwestii związanych z medycyną.

W najnowszym wpisie Herman odniosła się do specyfiki nauczania osób, które decydują się podobnie jak ona zostać specjalistami psychiatrii.

"W psychiatrii jest duża część wiedzy, której nie da się wyczytać z książek tak jak i w pozostałej części medycyny. I jak w innych specjalizacjach, możemy uczyć się na preparatach, fantomach, sztucznych elementach (np. "skóra" do szycia), tak w psychiatrii ja osobiście często używam siebie i swojego doświadczenia" - przyznała Maja Herman.

"Nie da się pokazać pacjenta w ataku paniki, przecież nie powiem nikomu: Pani poczeka, jutro będą studenci, to wtedy Pani będzie miała atak paniki" - podkreśliła, jednocześnie mówiąc, że to ona często wciela się w potencjalnych pacjentów swoich studentów.

"Staram się przygotować ich na najbardziej trudne sytuacje i najpowszechniejsze błędy, które oni mogą, jako młodzi medycy, popełnić najczęściej. A uczę ich tego na podstawie też swoich błędów i sukcesów" - dodała.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także