UrodaMakijaż na wieczór – różne odsłony

Makijaż na wieczór – różne odsłony

Makijaż na wieczór – różne odsłony
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

13.09.2011 23:45, aktual.: 23.01.2012 16:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Malujemy się codziennie, a większość z nas dobrze sobie radzi w zakresie makijażu dziennego, czy biznesowego. Kłopot zaczyna się w sytuacji, kiedy zależy nam na doskonałym wyglądzie wieczorową porą - ważne spotkanie, impreza, bal, wesele koleżanki, a my chcemy mieć nieskazitelny makeup wieczorowy. Jeśli decydujemy się na samodzielne wykonanie makijażu, to co zrobić, aby był on piękny, trwały i zgodny z trendami?

Malujemy się codziennie, a większość z nas dobrze sobie radzi w zakresie makijażu dziennego, czy biznesowego. Kłopot zaczyna się w sytuacji, kiedy zależy nam na doskonałym wyglądzie wieczorową porą - ważne spotkanie, impreza, bal, wesele koleżanki, a my chcemy mieć nieskazitelny makeup wieczorowy. Jeśli decydujemy się na samodzielne wykonanie makijażu, to co zrobić, aby był on piękny, trwały i zgodny z trendami?

Makijaż wieczorowy powinien być trwały - musi przetrwać w doskonałym stanie całą noc tańców, szaleństw i zabawy. Nie może się świecić, jeśli tego nie chcemy, ani spływać. Cienie nie mają prawa się osypać ani zbierać w załamaniach powiek. Należy pamiętać o tym, że najmniej trwały jest makijaż ust, dlatego w torebce nie powinno zabraknąć lusterka i pomadki do poprawek makijażowych w trakcie wieczoru.

Warto również mieć przy sobie zestaw bibułek matujących, które ekspresowo poprawią wygląd cery, jeśli makijaż zacznie się błyszczeć. Bardzo często nabieramy ochoty na sztuczne rzęsy – jeśli decydujesz się na doklejenie rzęs, to przeznacz na makijaż więcej czasu niż normalnie. Zastanów się, czy dasz sama radę przykleić sobie rzęsy, czy może poprosisz kogoś o pomoc? Wbrew pozorom prawidłowe przyklejenie rzęs nie jest łatwe.

Etapy i zasady wykonania makijaży wieczorowego

Najważniejsza zasada: makijaż wieczorowy powinnyśmy wykonywać w takim świetle, w jakim będziemy go później prezentowały. Jeśli się wahasz, albo nie masz innej możliwości i makeup robisz w świetle dziennym, skontroluj efekt końcowy w świetle sztucznym – może się okazać, że makijaż jest niewidoczny i nie współgra z wieczorową kreacją i wyszukaną fryzurą. Pamiętaj, że wszystkie elementy – makijaż, fryzura, stylizacja – muszą współgrać i być zrównoważone. Tak samo mocne i wieczorowe, jak i lekkie i dzienne.

Druga zasada makijażu wieczorowego: dużo większe kontrasty niż w makijażu dziennym – to co za dnia było jasne, malujemy jeszcze jaśniej, to co było ciemne – jeszcze ciemniej.

Na oczyszczoną twarz nałóż odpowiedni do twojej cery krem, a następnie - szczególnie jeśli twoja cera ma tendencję do szybkiego błyszczenia - bazę wygładzająco-matującą. Następna w kolejce jest baza utrwalająca makijaż, która spowoduje, że makijaż będzie bardzo trwały, a podkład idealnie „stopiony” z cerą.

POLECAMY:

Jeśli borykasz się z przebarwieniami, naczynkami, podkrążonymi oczami, użyj kolorowych korektorów – zielonym zakamuflujesz zaczerwienienia, żółtym - fioletowe sińce pod oczami, różowy korektor zneutralizuje szaro-brązowe plamy lub cienie.

Oczywiście nie ma konieczności stosowania kolorowych korektorów, jeśli przebarwienia są niewielkie i poradzi sobie z nimi podkład. Po jego aplikacji możesz zastosować punktowo korektor w kolorze podkładu – nałóż go w miejsca, z którymi nie poradził sobie podkład, np. pod oczy lub na wypryski.

Bardzo oporne przebarwienia, plamy, blizny i tym podobne skazy na cerze przykryje najbardziej kryjący z podkładów, czyli kamuflaż. Możesz nałożyć go na całą twarz jak podkład, możesz też użyć go punktowo, tak jak cielisty korektor. Uważaj z kamuflażem w okolicy oka – może podkreślić ewentualne zmarszczki ze względu na swą gęstą formułę.

W tym momencie kończy się etap „mokry” makijażu. Kolejny etap to etap „suchy”, czyli aplikacja pudrów i cieni.

Twarz należy zmatowić, najlepiej sypkim pudrem. Dopiero wtedy możemy nakładać kosmetyki kolorowe. W makijażu wieczorowym nie ma możliwości pominięcia aplikacji pudru matującego. Puder zagruntowuje podkład, powoduje, że makijaż staje się trwały, a kosmetyki kolorowe dobrze się nakładają i rozcierają.

Kontynuację makijażu najlepiej rozpocząć od korekty łuku brwiowego – jeśli trzeba to brwi przyciemnij kredką, żelem do brwi lub po prostu matowym cieniem, dorysuj brakujące włoski, wyrównaj oba łuki, aby podkreślały harmonijność twarzy. W makijażu wieczorowym brwi powinny być ciemniejsze niż zwykle, dokładnie i starannie wymodelowane.

Następnie zajmij się okiem – cienie mogą być bardziej perłowe, błyszczące, brokatowe niż zwykle. Starannie wytuszuj rzęsy. Kontur oka powinien być wyraźny, dokładny, podkreślający ładnie kształt oka. Doklejamy sztuczne rzęsy – najlepiej w kępkach, gdyż dają bardziej naturalny efekt. Etapy nakładania rzęs: rzęsy podkręcamy zalotką, tuszujemy maskarą, następnie przyklejamy sztuczne rzęsy, kładąc je na naturalne, najbliżej jak się da naturalnej linii rzęs.

Usta obrysuj konturówką, rozetrzyj konturówkę na całe wargi – spowoduje to, że makijaż ust będzie bardziej trwały. Nałóż pomadkę lub błyszczyk.

POLECAMY:

Wymodeluj twarz pudrem brązującym i różem. Modelowanie powinno być widoczne, twarz nie może pozostać „płaska”, dzięki modelowaniu nabierze trójwymiarowości. Dokładnie rozetrzyj granice pudru i różu. Następnie możesz wykończyć makijaż błyszczącym pudrem, brokatem, itp.

Makijaż stanie się wodoodporny i odporny na ścieranie, jeśli na sam koniec utrwalisz go utrwalaczem w sprayu, tzw. fixatorem.

A co z trendami? Co jest aktualnie modne i jak to przenieść do wersji wieczorowej makijażu?
Na topie będzie kreska wykonana eyelinerem lub matowym cieniem w modnym kolorze granatowym, zielonym lub khaki. Kreska może być połączona z mocnym przydymionym okiem, albo solo – na matowej, cielistej podstawie czyli minimalistycznie prawie niezauważalnie wycieniowanej powiece. Ważne jest to, że kreska ma wyciągać oko – na zewnątrz i do góry.

Czerwone usta – precyzyjnie dopracowane. Najlepiej korzystać z duetu: pomadka plus konturówka. Makijaż ust musi być precyzyjny.

Jeśli smoky eyes, to w towarzystwie bladej matowej cery i naturalnych ust, ewentualnie z policzkami muśniętymi brzoskwiniowym różem. Jeśli usta w kolorze red lub modnym kolorze jagodowym, to oko pozostaje na drugim planie, a cera ma być alabastrowa.

(jj/ma)

POLECAMY:

Komentarze (2)